Barokní zámek Poláky představuje vývoj zámecké architektury na Chomutovsku od renesance do začátku 20. století. Památka byla v posledních desetiletích devastována, před čtyřmi lety ji ale koupil Miloš Dempír, který se chce postarat o její kompletní obnovu.

Za pomoci dobrovolníků, Ústeckého kraje a Ministerstva kultury opravil secesní vilu, zajistil statiku zámecké budovy, renovoval střechy, krovy, okna a také polovinu interiéru zámku. Díky tomu mohla být představena první obnovená část zámku s prohlídkovou trasou, která dokumentuje život na venkovském sídle v době první republiky.

„Návštěvníci si mohou nově prohlédnout dvanáct prostor, převážně v prvním patře zámku. Z nich polovina je v autentickém neobnoveném stavu a v kontrastu k nim druhá polovina po provedení rekonstrukce,“ nastínil Dempír.

Zařízení pochází z rodinných sbírek majitele. Část zakoupil z historických nemovitostí v regionu a část se mu podařilo získat darem.

Zámek bude otevřený od června do října každý víkend. V průběhu letních prázdnin má být provoz rozšířený na celý týden s výjimkou pondělí. Otevírací doba je od 10 do 17 hodin, možná je i individuální prohlídka.