Jakub Menša přitom sumce ulovil velmi nečekaně. Působí totiž jako vedoucí na dětském rybářském táboře, kde zrovna dětem předváděl praktické ukázky lovu dravých ryb. Po vytažení z vody způsobil žlutobílý obr doslova poprask. Děti na břehu začaly výskat a také samotný rybář-vedoucí byl doslova naměkko. Sumec albín pak dostal jméno Karel.

Kapitální sumec o rozměrech dva metry a šedesát kilogramů. Ulovil ho Filip Koutný (vlevo) s pomocí kolegy ve středu 6. července 2022 brzy ráno ve vodní nádrži Kletné v Suchdolu nad Odrou
OBRAZEM: Rekordní úlovek. Rybář šel na kapry, z vody vylovil obřího sumce

O svobodu však nakonec ryba úctyhodných rozměrů nepřišla. Po nezbytném fotografování a měření, což zabralo jenom pár minut, pustili sumce zpět do vody. Jakub Menša si s ním ještě kousek zaplaval, než se ryba zase ztratila v hlubinách štěrkoviště. „Potom jsem se normálně rozbrečel štěstím,“ dodal šťastný lovec.

Jeden z největších v Česku? 

Tak velký sumec albín je možná jedním z největších v Česku. „Rozhodně je to největší a nejvzácnější ryba, kterou jsme tady za pětadvacet let rybářského tábora chytili,“ prozradila vedoucí Eva Doležalová z DDM Sluníčko Otrokovice. „Oslava čtvrtstoletí našeho fungování je tak vskutku symbolická,“ doplnila.

s využitím zprávy Michala Kratochvíla, místopředsedy SNZK