„V Outletu je k vidění plemeno Oxford Down, které je velmi adaptabilní a nenáročné. Jeho šlechtění se věnuji od roku 1998 na své menší farmě v Orlové-Lutyni. Ovečky mají životní podmínky přizpůsobené svým potřebám a dobře prospívají,“ uvedla chovatelka ovcí Daniela Dziková.

Ovce jsou umístěny na ploše, která se nachází v přední části areálu. Využívání nejen ovcí, ale také koz a krav je v současnosti na vzestupu. Umožňuje totiž tradiční zpracování travin bez nadbytečné spotřeby benzinu nebo elektřiny.

Městská část Praha 6 odhalila pamětní desku oscarovému režisérovi Jiřímu Menzelovi.
VIDEO: Dva roky po smrti má Jiří Menzel pamětní desku

Ovce mají k dispozici ohrazený výběh, jehož součástí je i malý přístřešek zajišťující úkryt před sluncem, deštěm i bouřkami. Zvířata dostávají výživu v podobě minerálního lizu, speciálních granulí, a pečlivě se u nich dohlíží na dostatek tekutin. Prostor vymezuje ohrada, k přístřešku se návštěvníci dostanou až na dosah. Nechybí proto upozornění o nevhodnosti krmení.

Tříčlenné stádo se pravděpodobně ještě rozroste. „Chtěli jsme docílit smysluplnějšího využití naší volné travnaté plochy a napadlo nás použít přirozenější zpracování travin s pomocí ovcí. Také jsme chtěli dětem, které navštíví náš Outlet, ukázat důležitost a využití těchto domestikovaných zvířat, prospěšných nejen na farmách a chovatelských stanicích,“ uvedla Hana Zielinová, ředitelka Outlet Arena Moravia.