Akce začala na nádvoří pardubického zámku, kde policisté s dlouhými zbraněmi a kriminalisté dohlédli na naložení uměleckých děl. Poté se ozbrojená kolona rozjela směrem do areálu Automatických mlýnů, kde byly obrazy opět pod dohledem policistů uloženy do tamního depozitu Gočárovy galerie.

„Není úplně na denním pořádku, že bychom zajišťovali převoz takto hodnotných uměleckých děl. To s sebou pochopitelně přináší určitá bezpečností rizika, na která jsme se snažili být maximálně připraveni. Do poslední chvíle jsme celou akci drželi v utajení,“ uvedl velitel zásahu major Zdeněk Klubrt z odboru služby pořádkové policie.

Obrazy za 300 milionů 

Transport musel být s ohledem na velké množství děl proveden natřikrát. Mezi přepravovanými díly byl například obraz od Emila Filly s názvem Tři ženské akty se psem. Hodnota všech obrazů byla vyčíslena na zhruba 300 milionů.

Gočárova galerie, dříve Východočeská galerie v Pardubicích, vloni zahájila provoz v nových prostorách v Automatických mlýnech. Předtím sídlila na pardubickém zámku.