„Každý z nás si nejspíš pamatuje chvíle, kdy byl ještě malé dítě a tvořil ve škole nebo doma přáníčka pro babičku, maminku a kohokoli, koho měl rád. Moje babička měla takovou truhlu, do které si všechna přání od vnoučátek schovávala. Věci, které druhým dáte, se časem vypotřebují, ztratí či vyhodí, ale přání se slovy, která jdou přímo od srdce, mají mnohem větší hodnotu,“ svěřila se Hájková.

Výtěžek kalendáře poputuje opět ke čtyřem handicapovaným dětem.
Parta motorkářů z Opavska nafotila kalendář. Výtěžek pomůže handicapovaným dětem

Inspiraci pro tvorbu tematických přání nacházejí v každodenním životě a v přírodě. Většina nápadů vzniká při siestě u kafíčka a případnou kreativní krizi vyřeší sklenička dobrého vína. Přáníčka jsou nejprve ručně malovaná akvarelem, poté převedena do počítače a graficky zpracovaná. V tom tkví ten zásadní rozdíl oproti jiným obchodům a papírnictvím. „Některá přání podlepujeme kraftovým papírem a ovážeme jutovým provázkem nebo stuhou, k tomu volíme i vhodnou obálku. Celý tento tvůrčí proces nás moc baví, dáváme si záležet na každém kusu,“ řekl David Borovička.

Nepodceňují ani sílu sociálních sítí. Věří, že to dělá vizitku nejen danému profilu, ale i samotným fotografům. „Poslední dobou nás produktové fotografie baví, několik měsíců působíme v novém ateliéru, a tak je pro nás tohle focení jedna radost. Myslíme si, že sociální sítě jsou dnes silný marketingový kanál, kde se o značkách potencionální zákazníci mohou dozvědět, mohou sledovat jejich tvorbu v zákulisí, což přes web většinou nejde,“ dodal Borovička. Oceňují i případnou zpětnou vazbu v podobě komentářů, ta pozitivní pro ně představuje pořádnou motivaci.

Vyrábějí i karetní hru na míru

Kromě přání a svatebních tiskovin vyrábějí i milníkové kartičky, záložky do knížek nebo vlastní karetní hru pro děti Vobludárium – zrůdičky a fujtajblíci. „Nechceme usnout na vavřínech, plánujeme v příštím roce rozšířit sortiment a už teď máme v hlavě řadu originálních nápadů. Ale zatím si je necháme pro sebe,“ pochlubila se s úsměvem na rtech Gabriela Hájková.

Na náměstí Dr. Edvarda Beneše v Liberci si lidé mohou prohlédnout skleněný betlém, který tvoří 34 hutních figur z dílny Zdeňka Sochora.
OBRAZEM: Křehká vánoční krása. Před libereckou radnicí září skleněný betlém

Jejich produkty lze sehnat ve vybraných krámcích v Libereckém kraji, ale zároveň se je snaží prezentovat i na regionálních akcích. V nejbližší době budou představovat svou tvorbu na Vánočních slavnostech v Jablonci nad Nisou. „Přáli bychom si najít nějakou spřízněnou duši, která nám bude pomáhat jak s Příběhem na kousku papíru, tak s naší produkcí. Naše představa je taková, že budeme vytvářet postupně nejen přání, ale cokoli zajímavého, co nás napadne a souvisí to s ilustrací a papírem,“ nastínila budoucí plány Gabriela Hájková.