Nové omezení má zajistit, aby tam stejná nezůstávala delší dobu. Cílem je naopak rychlejší střídání. „Tím, že tam parkují domácí i klienti polikliniky, je nutné, aby se tam auta střídala. Od 17. ledna budou řidiči v pracovní dny v době od 7 do 16 hodin parkovat první hodinu zdarma a každá další bude stát deset korun,“ potvrdila primátorka Markéta Vaňková.

Zpoplatnění vítá například řidič Petr Soukeník, podle kterého tam teď bude větší šance najít místo. „Parkoviště vždycky poslouží těm, kteří je potřebují. Přes den ho využijí návštěvníci polikliniky a blízkých služeb, mimo pracovní dobu rezidenti. Navíc je to rozumné řešení vzhledem k záběru míst dlouhodobě odstavenými auty a první hodina zdarma je velmi vstřícný krok,“ chválil mladý muž.

Dopravní komplikace na brněnském Mendlově náměstí.
Změna pro cestující na rozkopaném Mendláku: zastávky dají ke vchodu do pivovaru

Bez placení zůstává i státní mimo vybrané hodiny. Čtyři místa určená pro invalidy jsou zdarma po celou dobu. „Po úpravách vzniklo více než sedmdesát stání. Krom těch určených pro osoby s omezenou schopností pohybu a orientace je v prostoru dalších pět míst obrátkových, což znamená, že se zde stojí na parkovací kotouč na půl hodiny,“ popsal radní pro oblast dopravy Petr Kratochvíl.

Na dodržování nově nastavených pravidel dohlédnou strážníci.