Láska je složitá a nestálá záležitost a každý se s tím co přináší vyrovnává po svém. Muž, který na počátku týdne zaměstnal městské strážníky na pěší zóně Anděl, patřil k těm emocionálně méně vyrovnaným a rozchod s ním nepěkně zamával. 

Milovičtí strážníci. Vpředu vlevo ředitel městské policie Tomáš Hrabánek, vedle něj starosta Lukáš Pilc.
Humor milovických strážníků: jejich 'had' v záchodě pronikl i na obrazovky

Když strážníci s mužem dopoledne řešili nedodržování mimořádných opatření, nečekali, že večer se sejdou znovu. To už byl nešťastník zcela pohlcen svým trápením. Křičel, kopal kolem sebe a vulgárně nadával ženě, která stála proti němu. 

Hrozilo, že někdo skončí pod tramvají

Všechny pokusy o uklidnění selhaly a muž byl čím dál více nebezpečný sobě i okolí. Vzhledem k tomu, že scéna se odehrávala u okraje chodníku hrozila i možnost, že její přímí účastníci, případně kolemjdoucí, mohou skončit pod koly tramvaje. 

Zdroj: Youtube

„Obava strážníků, aby sám nespadl do kolejiště nebo neohrozil někoho dalšího, se stupňovala, proto muže za pomoci donucovacích prostředků zklidnili. Jeho bývalá přítelkyně teprve potom mohla v klidu odejít,” uvedla tisková mluvčí městské policie Irena Seifertová. „Protože byl 39letý muž i nadále velmi rozrušený, přivolali strážníci na místo záchrannou službu,” dodala mluvčí. 

Bezdomovci a drogově závislí u pražského hlavního nádraží. Ilustrační foto.
Špinaví, bez roušek, řvou. A válí se tu stříkačky. Smíchov trápí drogově závislí