Na druhou stranu organizátor mejdanu odmítl, že by za výtržnosti mohli přímo návštěvníci akce. Obviňuje z nich především náctileté výrostky, z nichž jeden dokonce střílel z plynové pistole a mával kolem sebe teleskopickým obuškem. V souvislosti s akcí se na Ústecku vynořila celá řada historek, které hovoří o pobodaných dívkách a podobně, což ale policie nepotvrdila.

Na hudební produkci u plážového stánku Chill&Fun Milada přišlo víc návštěvníků, než kolik povolují současná protiepidemická opatření. Provozovatel stánku Michal Pretl přiznává, že podcenil organizaci. Prý ho s personálem nenapadlo, že po roční absenci a zákazu kulturních akcí se někteří lidé budou chovat jako zvěř utržená ze řetězu. „Předpokládat jsme to měli a taky jsme měli vyhradit páskou prostor samotné akce. Bohužel přišli i výrostci,“ líčil Pretl. Obsadili prý okolní stráně i některé lavičky a stolky, přinesli si vlastní alkohol.  

„Bohužel příchod v 16.30 znamenal obsazení snad všech sedaček osobami ve věku 14 až 16 let s plnými igelitkami sušenek a piv v PETkách. Věřím, že za tu hodinu bych udělal větší útratu, než jeden stůl obsazený těmi dětmi za celý večer. Tak snad příště,“ popsal situaci na Facebooku například Ústečan Michal Novák.

Provozovatel stánku na to navázal s tím, že odhánění nedospělých bylo marné snažení. „Občanky kontrolujeme a mladistvým nenaléváme. Těch mladých ale přišlo fakt hodně. Policie přijela snad dvakrát nebo třikrát. V první vlně se ty děti popraly, pro jednoho přijela záchranka, pak se děti opily a zase přijela policie. Nakonec tam někdo začal střílet z plynové pistole. Netrvalo dlouho a museli jsme to rozpustit,“ líčil Pretl, který si stánek pronajímá od Palivového kombinátu Ústí.

Podle mluvčího ústecké záchranné služby Prokopa Voleníka musela sanitka k Miladě v souvislosti s akcí jet dvakrát. „Jeli jsme pro dva devatenáctileté mladíky, ale ne ve vzájemné souvislosti. Jeden tancoval, špatně došlápl a poranil si koleno. Druhý se opil tak, že utrpěl poruchu vědomí,“ informoval Voleník.

Jak uvedla ústecká policejní mluvčí Veronika Hyšplerová, incident vyšetřují chlumečtí policisté pro podezření z trestného činu výtržnictví. „Akci jsme zdokumentovali a vzhledem k tomu, že máme důvodné podezření, že organizátor akce porušil mimořádná opatření v souvislosti s konáním veřejných akcí, tak jsme věc postoupili k dořešení správnímu orgánu,“ uvedla.

Tím prý ale trable pořadatelů neskončily. „To, že všechny čtyři popelnice vedle stánku jsou ráno úplně prázdné a všechen odpad se válí úplně všude, na to už jsme si zvykli. Jenže druhý den tady asi někdo hledal flašky a drobné a všechno obrátil vzhůru nohama. Opravdu díky všem, co se na akci podíleli a pomáhali od sedmi ráno uklízet. Po tom všem ale už nemám ani chuť v pořádání podobných akcí pokračovat,“ řekl Pretl.