„Mohu sdělit pouze tolik, že muž je vyšetřován pro trestný čin svádění k pohlavnímu styku. Více vzhledem k počáteční fázi vyšetřování nezveřejníme,“ uvedl mluvčí šumperské policie Miloslav Svatoň

Zmíněný trestný čin je charakterizován, jako vybízení osob mladších osmnácti let k sexuálním praktikám za úplatu. Trestní sazba na tento paragraf pamatuje odnětím svobody až na dvě léta.

O aféře se sice v Novém Malíně hovoří, ale informace se rozcházejí. Podle jednoho z malínských občanů, který si nepřál zveřejnit své jméno, se mělo jednat o pachatele, jehož zájem byl směřován na malé chlapce. „Policie sice ve škole byla, ale k případu se nebudeme vyjadřovat,“ řekl zástupce ředitele Základní školy v Novém Malíně Slavomír Kočí.

Děti v malínské základní škole počátkem týdne dostali varování. „Od syna vím pouze to, že jim učitelka říkala, aby děti byly opatrné, že se snad v Malíně pohybuje pedofil,“ řekla matka žáka malínské školy.

O mnoho sdílnější nebyl ani malínský starosta Josef Minář. „Slyšel jsem o tom, ale nic bližšího nevím. Z policie mě nikdo neinformoval,“ řekl malínský starosta.