V září tam nastoupí do čtyř tříd celkem 72 dětí. „Zápisy už proběhly. Jedná se o detašované pracoviště Základní a mateřské školy Tyršova. Nyní školku začneme vybavovat,“ informovala starostka Prahy 5 Renáta Zajíčková (ODS).

Penta s výstavbou školky počítala už v plánech rezidenční části Waltrovky, která dohromady čítá sedm stovek bytů a také rodinných domů.

Slavnostní otevření obchodní pasáže Churchill proběhlo 4. května 2020 v Praze.
OBRAZEM: Drážní areál se proměnil v obchodní pasáž

Zatím má Praha 5 novou školku ve Waltrovce zdarma v pronájmu na 15 let, do té doby ovšem počítá s tím, že objekt se zahradou odkoupí. Nemovitost ve tvaru půlměsíce navrhl ateliér S.H.S. Architekti.

Připravují se další

Školky budované či teprve plánované přímo developery mají různou podobu. Společnost AFI Europe předala Praze 3 před dvěma lety školku složenou z modulů. Každý ze tří modulů je určený pro jednu třídu a obsahuje hernu, šatny a umývárny. Čtvrtý je servisní a slouží jako zázemí pro personál a přípravu jídla. I tato školka je detašovaným pracovištěm, umístěným ve velkém bytovém komplexu Tulipa Třebešín.

Rezidenční projekt Tulipa City.
Developeři odkládají nové stavby, vyčkávají, jak se bude vyvíjet trh

Developer Central Group přislíbil Praze 6 vybudovat školku ve svém plánovaném projektu Westpoint v Ruzyni. Přesněji čtyři školky, protože se developer rozhodl včlenit jednotlivé třídy přímo do přízemí různých bytových domů. Celkem 200 dětí by tak mělo mít zázemí se zahradou na čtyřech místech v rámci bytového areálu.

Další velký rezidenční developer YIT by se měl zase podílet na rozšíření stávající školky v sousedství svého právě budovaného projektu v Košířích. „V současné době vedeme s YIT intenzivní jednání o tom, jak by se na rozšíření MŠ Naskové mohla přímo podílet,“ uvedla Zajíčková.

Penta Investments je majitelem společnosti VLM, která je vydavatelem Pražského deníku.

V jedné z mateřských školek v pražském Suchdole se objevila nákaza novým typem koronaviru.
Školka v pražském Suchdole po týdnu musí zavřít. Dvě děti mají covid-19