Pro Řehánka to nebyl první problém tohoto druhu, vloni jeho pes, jenž mu také utekl, pokousal ve Strážově souseda.

POKOUSANÝ SOUSED

Řehánek měl podle informací Deníku první malér kvůli psům už vloni v létě. Tehdy ve Strážově dostatečně nezabezpečil svého psa, který vběhl na vedlejší pozemek a kousl tam do nohy Řehánkova 68letého souseda. Případ šetřila policie, nakonec ale došla k závěru, že jde jen o přestupek. Chovatel tehdy dostal dvoutisícovou pokutu.

Ale nepoučil se a letos v březnu v ulici Prap. Veitla v Nýrsku dostatečně nezabezpečil křížence stafordširského teriéra a rhodéského ridgebacka. „Byla jsem na vycházce se svým psem. Chtěla jsem přejít silnici, když jsem si všimla, že na druhé straně, u řeky, je několik velkých psů, kteří se zvedají. Já se jich bojím, tak jsem se chtěla vrátit na chodník a přejít jinde. Vtom se ale ozval řev a já ležela na zemi. Jeden pes se buď utrhl, nebo nebyl přivázaný, a vystartoval po mém psovi. Přitom mě ale srazil,“ popsala na jaře událost Deníku 57letá žena. Její pes útok zaplatil zraněním krku a šokem, ona dopadla ještě hůře – měla zlomenou nohu a vážně zraněný meniskus. Musela být operována.

Ilustrační foto.
Babička dala vnučkám půl milionu. Ale z cizího

CHATRNÉ VODÍTKO

Policejní vyšetřování ukázalo, že Řehánek přivázal křížence spolu s dalšími dvěma psy, rotvajlerem a dalším křížencem staforda a ridgebacka, k zábradlí nevyhovujícím podomácku vyrobeným vodítkem. Pes v jeho nepřítomnosti vodítko přetrhl, rozběhl se k chodkyni a zezadu ji srazil na zem. Žena se při pádu vážně zranila.

POKUD NEUHRADÍ ŠKODU, PŮJDE ZA MŘÍŽE

„Za přečin těžkého ublížení na zdraví z nedbalosti byl Michal Řehánek odsouzen k trestu odnětí svobody v trvání sedmi měsíců, jehož výkon byl podmíněně odložen na zkušební dobu jednoho roku. Zároveň mu byla uložena povinnost ve zkušební době podmíněného odsouzení uhradit škodu, kterou trestnou činností způsobil,“ uvedl soudce Jaromír Veselý, který rozhodl trestním příkazem, tedy bez nařízení hlavního líčení. Verdikt je pravomocný. Pokud by Řehánek škodu neuhradil, mohlo by být rozhodnuto o přeměně trestu na nepodmíněný a on by tak putoval na sedm měsíců za mříže.

Hasiči v Ostružně získali nové auto.
FOTOGALERIE: Ostruženští hasiči převzali nové auto