Ta se nachází v bývalém lihovaru v Šebkovicích u Třebíče. Inspektoři shledali závady zejména ve skladových prostorech. „Uzavřeli jsme pouze část provozovny, a sice prostory skladu číslo 1 a prostory technologické místnosti pro technologické postupy ředění lihovin. Provozovna jakožto celek uzavřena nebyla,“ upozornila SZPI ve své tiskové zprávě.

Valdická věznice
Dozorci z Valdic měli odsouzeným lámat nohy a bít je. Vyšetřuje je GIBS

Podle technologa výroby Jána Baloga provoz v Šebkovicích už ale končí, navíc se prý jednalo jen o dočasné prostory, které firma zřídila po nedávném odchodu z třebíčské židovské čtvrti. „SZPI přišli takříkajíc za pět minut dvanáct. Naprostá většina aktivit bude nyní v Praze, na Třebíčsku zůstávají jen daňové sady. Inspektoři navíc nezjistili žádnou plíseň na sudech, což napsali i do protokolu, a ke skladování jako takovému nic nenamítali,“ uvedl Balog s tím, že o den dříve navštívili firmu také celníci. „Ti přišli do daňového skladu ve Whisky Hrádku v Třebíči. Ani oni ale nenašli žádné pochybení,“ dodal technolog.

Společnost Česká whisky je první český výrobce, který se specializuje na výrobu whisky. Kromě Evropy dodává lahve i do Spojených států, Japonska nebo Číny. Získala také řadu mezinárodních ocenění.