„Jako každý rok, i letos vyhrává v počtu odchycených netopýrů Hotel Slovan ve Smetanových sadech. Rekordních 256 živých netopýrů hvízdavých a jedenáct uhynulých bylo tentokrát na pokoji č. 212, kde nezodpovědní hosté a následně i pokojská nechali otevřené okno,“ uvedl Makoň.

Tentokrát byl odchyt netopýrů hvízdavých, o který se postaral Radek Zeman, komplikovanější kvůli tomu, že zůstaly otevřené i dveře do předsíně. Padesát netopýrů se tak ukrývalo i v prostoru mezi stěnou a stropem u nábytku.

Socha Hurvínka na náměstí Republiky v Plzni od světoznámé sochařky Ley Vivot je bez hlavy.
Hurvínek na náměstí v Plzni přišel o hlavu, zpět by ji měl mít během pár týdnů

Hosté přitom podle pokojské, která u odchytu asistovala, mají k dispozici leták ve třech světových jazycích upozorňující na to, že právě teď nemají nechávat otevřená okna, jelikož hrozí invaze těchto okřídlených savců.

„Bohužel je to marné, i když leták je na každém pokoji. Problematika netopýrů v budovách podle našich zkušeností bude ještě trvat podle toho, jak dlouho vydrží teplé počasí hlavně v noci. V momentě, kdy se citelně ochladí a klesnou noční teploty, netopýři se přesunou do jiných míst a na jiné lokality,“ upozornil Makoň.