Plzeňský Prazdroj inicioval v rámci projektu Kytky pro chmel osázení chmelnice cca 16 kilogramy semen bylinek a květin bílé a žluté barvy, které po vykvetení vytvořily v krajině obrazec půllitru piva o výšce 60 metrů a šířce 56 metrů, a to včetně ucha půllitru,“ informoval prezident Agentury Dobrý den Pelhřimov Miroslav Marek.

Jednalo se se o semínka heřmánku pravého, řepice jarní, hořčice bílé, hořčice černé, hořčice sareptské a lničky seté.

„Projekt Kytky pro chmel, který vznikl díky spolupráci Plzeňského Prazdroje, chmelařské skupiny Arix Czech Hop a České zemědělské univerzity, se zabývá regenerativním přístupem k zemědělství, který v tomto rozsahu nemá v Česku obdoby. Jeho cílem je snížit vliv klimatické změny na růst chmele a zachovat tak kvalitu i vypěstované množství této suroviny pro výrobu piva,“ doplnil Marek.

close Na chmelnici rozkvetl obří půllitr Plzeňského Prazdroje. Květiny pomůžou chmelu info Zdroj: Plzeňský Prazdroj zoom_in Na chmelnici rozkvetl obří půllitr Plzeňského Prazdroje. Květiny pomůžou chmelu

Obrazec půllitru z květin byl do České databanky rekordů zaevidován na chmelnici poblíž vesnice Běsno v katastru města Kryry na Lounsku. Stalo se tak sice již loni, oficiálně vyhlášen byl však rekord až nyní.