Vyšli z Mlýnské strouhy a v Dřevěné ulici se je pokusilo zastavit asi pět desítek členů a sympantizantů ultrapravicového seskupení Česká Plzeň. Účastníci shromáždění nazvaného Za tradiční rodinu, bezpečnou Plzeň a hrdý národ na Duhový pochod pokřikovali i nadávky. Situaci na místě kontrolovalo několik desítek policistů, příslušníků antikonfliktního týmu i těžkooděnců. Policisté po chvíli seskupení České Plzně vytlačili na chodníky, takže Duhový průvod mohl projít po silnici na náměstí Republiky. Odtud pokračoval na Slovany do kulturního a společenského zařízení Papírna.

Policejní mluvčí Dagmar Brožová uvedla, že několik osob je podezřelých z přestupku neuposlechnutí výzvy úřední osoby, bránění ve výkonu práva shromažďovacího. "Zahájili jsme úkony trestního řízení pro podezření ze spáchání trestného činu projev sympatií k hnutí směřujícímu k potlačení práv a svobod člověka," řekla Brožová a dodala, že v této souvislosti prověřují tři osoby.

Během akce byl zjištěn i sedmadvacetiletý muž, na kterého policie vyhlásila celostátní pátrání. Byl na něj vydán příkaz k zatčení.