Jenomže proto, že koza walliserská je velmi dobrým skokanem, musí být prostor, kde budou nyní žít, řádně oplocen.

„K ohraničení prostoru byl využit současný plot, který byl již dříve zbudován kvůli asanaci svahů. Na ten navazují laminátové pruty s ohradníkem a elektrickou vodící šňůrou. Oplocení dosahuje délky téměř 250 metrů a výšky dva metry, což je nutné, protože koza walliserská je zdatný skokan,“ vysvětluje Martina Nentvichová,projektová manažerka Lázeňských lesů a parků Karlovy Vary. Právě tato městská organizace chov zajišťuje. 

Kozy potřebují přístřešek a pastvinu, v zimě zase chlév a seno
Jak a proč chovat kozy? Mléko i maso patří mezi zdravé delikatesy

Plemeno, které pochází ze Švýcarska a v polovině minulého století bylo na vymření, má velmi rádo akát, jenž na strmém svahu naproti Thermalu hojně roste. „Skalnaté svahy kolem hotelu jsou těžko dostupné pro naše zaměstnance i techniku, a je proto náročné zajistit zde pravidelnou údržbu zeleně,“ líčí ředitel lázeňských lesů Stanislav Dvořák a pokračuje: „Proto jsme se rozhodli zapojit do péče o pozemky, které máme ve správě, zvířecí pomocníky.“

Náročný výběr plemene

Jak dodává, výběr vhodného plemene však nebyl jednoduchý. „Svahy zarůstají křovinami, nebylo tedy možné zvolit ovce, které k obživě upřednostňují trávu. Naopak koza walliserská se živí i kůrou a kmínky dřevin,“ upřesňuje Dvořák.

Chov kozy walliserské je v České republice velmi vzácný. Dvě kůzlata přitom nepatří ani k jedné samici, pocházejí ze zoologické zahrady v Chomutově, kozy pak přivezli zaměstnanci lázeňských parků ze soukromého chovu v Písku.

Kozy se staly stálými obyvateli svahu u Thermalu.Kozy se staly stálými obyvateli svahu u Thermalu.Zdroj: Deník/Jana Kopecká

 „Velkou výhodou je, že nepotřebuje ubytování v chlévě, tomuto plemeni stačí jen přístřešek. V zimě ho chrání hustá dlouhá srst. Potřebuje pouze trvalý přístup k vodě. Pastvu doplní seno, obilí nebo mrkev. Pokud se chov koz osvědčí, chystáme jeho rozšíření. V případě úspěšného spásání zvětšíme výběh i na další části pozemků, tedy na část za spojovací výtah mezi hlavní budovou Thermalu a bazénem,“ dodává Dvořák.

Zpestření pro hosty? 

„Zvířata se navíc můžou stát dalším zpestřením pro naše hosty, proto se rádi na projektu podílíme,“ uzavírá Břetislav Benda, provozní ředitel hotelu Thermal. Díky hotelu je zajištěn zdroj vody a elektřiny.