Na smuteční obřad přijely do Přerova desítky známých osobností - především umělci, kteří každoročně navštěvují Tenisovou akademii Petra Huťky. Ze známých tenistů dorazili třeba Helena Suková, Jana Rychlá (dříve Pospíšilová) nebo Ctislav Doseděl.

Mezi hosty nechyběly zpěvačky Helena Vondráčková a Leona Machálková, na pohřeb přijeli také saxofonista Felix Slováček, Petr Janda ze skupiny Olympic, houslista Pavel Šporcl nebo herec Petr Rychlý.

Helena Vondráčková v Přerově. Ilustrační snímek
Helena Vondráčková vzpomíná na zesnulého Petra Huťku: Patřil k lidem mého života

Právě Rychlý pronesl smuteční řeč. „Dnes nás sem na toto místo pozval skvělej chlap. Sportovec, trenér, kapitán, prezident, přítel, ohleduplný manžel, tatínek, strejda, dědeček, bratr, brácha, brašule. A tím vším je pro nás i pro vás Petr Huťka. A proč zrovna na toto místo? Protože tady to bezmezně miloval. Tenis, kurty, hráči a klub - to byl jeho život,“ řekl.

Vzpomínalo se i na Huťkovu dlouholetou sportovní kariéru, jak v roli hráče, tak i trenéra. „V letech 1979 až 1983 působil jako kapitán národního týmu pro Královský pohár. V něm se vystřídala řada vynikajících hráčů jako byli Lendl, Složil, Šmíd, bratr Pavel, Mečíř, Pimek, Birner, Navrátil a Čihák,“ zmínil Rychlý.

V roce 1980 byl Huťka také členem realizačního týmu vítězného družstva pro Davisův pohár, které tvořili Lendl, Šmíd, Kodeš a Složil.

Přerovský patriot 

„Padesát let byl věrný přerovskému tenisu, jehož byl klubovým prezidentem. Není divu, že v roce 2018 vstoupil do Síně slávy přerovského sportu. V loňském roce na předávání cen Zlatého kanára mu celá hala tleskala ve stoje, neboť převzal cenu prezidenta Českého tenisového svazu za oddanost a věrnost tomuto sportu.Takový byl Petr Huťka. Petře, velký respekt,“ poklonil se před rakví herec a po jeho slovech následoval aplaus.

Pohřeb legendy přerovského tenisu Petra Huťky, 29. května 2024, Přerov.Zdroj: Deník/Lukáš Kaboň

Rychlý následně zavzpomínal i na účastníky Tenisové akademie, kteří už jsou po smrti. „Stejně tě podezíráme, že tam nahoře s pány Františkem Nedvědem, Josefem Mladým, Josefem Náhlovským, Vašo Patejdlem, Pepou Lauferem a Vaškem Kolářem zase založíš nějakou svou Tenisovou akademii. Ty prostě nudu nesneseš. Ty jsi byl tím, kdo třicetkrát za hodinu pronášel svou nejoblíbenější větu, která zněla: ‚Ono se nezdá, ale furt je co dělat.‘ Tak Petře, makej,“ rozloučil se s legendou Petr Rychlý.

Zesnulý emeritní prorektor a vědec Mendelovy univerzity v Brně Vojtěch Adam
Zemřel kandidát na rektora Mendelovy univerzity Vojtěch Adam. Bylo mu 42 let

Na smutečním rozloučení v hale, která byla zaplavena květinami a byly zde rovněž vystaveny fotografie z bohatého sportovního života Petra Huťky, zahrál i houslista Pavel Šporcl. Když odnášeli z haly rakev, lidé doprovázeli Petra Huťku na poslední cestu bouřlivým potleskem

Smuteční hosté stáli ještě dlouho u východu a loučili se s legendou se slzami v očích.