Konkrétně jde o typ ČZ 76, první vyráběné motokolo ve Strakonické České zbrojovce. Jedná se o dvoudobý jednoválec, vyráběný v letech 1932 až 1933. Bylo vyrobeno celkem jen 476 kusů a původní cena byla 2600 korun (průměrná mzda v roce 1930 byla méně než 800 korun měsíčně).

Majitelem motokola byl Tomáš Kraus. „Koupil jsem tohle motokolo asi před deseti lety v Jihlavě,“ řek Tehdy za něj dal 300 tisíc korun. „Dobře jsem věděl, co kupuji. Sbírám totiž stroje ČZ 24 let, a dokonce jsem si jednoho kaktuse skládal sám. Když jsem ale viděl, jaké chyby dělám, koupil jsem originál,“ dodal.

Děčínský jednokolkař Petr Beneš překonal na jednokolce další český rekord, dohromady již dvanáctý
Další rekord. Muž z Děčína zůstává vládcem českých jednokolkařů

Pro prodej stroje se rozhodl v okamžiku, kdy ho čekají další investice. Ale proč do Strakonic? „Chtěl jsem, aby se vrátil tam, odkud pochází,“ vysvětlil. Ale měl jednu podmínku. Že dostane od muzea volné vstupenky pro sebe a svoji rodinu, aby věděl, jak bylo s kaktusem naloženo.

„Už jsem strakonické muzeum po jeho rekonstrukci viděl. Je nádherné a těším se, až zase přijedu,“ slibuje Tomáš Kraus.

Až 35 kilometrů v hodině 

Vzorem rámu bylo jízdní kolo, rám byl vyztužen a byla zdvojena dolní rámová trubka. Motor uprostřed rámu má píst s deflektorem a nesnímatelnou hlavou válce, specifickým tvarem chladicích žeber připomínající kaktus.

Startování bylo pomocí šlapacích pedálů sloužících i k přišlápnutí do větších kopců. Pro snížení nákladů byl odvozen z motokol NSU. Přední vidlice je typu Springer (s tlačnýmí péry).

Zdroj: Deník/Petr Škotko

Motokolo dosahovalo maximální rychlosti 35 kilometrů za hodinu a mělo spotřebu paliva 1,5 litru na 100 kilometrů.