„Z loňska jsme vše do konce ledna zpracovali a v tuto chvíli nám tam zůstává jen správní řízení u těch, kteří nezaplatili. Z podzimního měření to bylo jedenáct a půl tisíce případů a do správního řízení jde 1800 případů,“ odtajnil loňskou statistiku vedoucí odboru dopravy a silničního hospodářství velkomeziříčského úřadu Jiří Pospíchal.

Problémové vystupování z nízkopodlažní jednotky Stadler GTW
Vlaky na Olomoucku zastaví výluky. Chystá se i proměna nástupišť pro stadlery

Kromě pokut z úsekového měření u Velkého Meziříčí poputují do tamní městské kasy také peníze vybrané za přestupky v dalším úsekovém měření Velký Beranov–Měřín. Tamní radary jsou v provozu od 29. dubna.

Od začátku měření už město na pokutách vybralo okolo šedesáti milionů korun. Tyto peníze po odečtení nákladů na správní řízení poputují na opravu místní infrastruktury. „Předpoklad je, že za dva a půl měsíce se nám dostane patnáct až dvacet milionů korun, ale uvidíme podle nouzového stavu, kdy je provoz menší. Z hlediska příjmů do městského rozpočtu má tato akce pozitivní dopad," pochvaloval si starosta města Velkého Meziříčí Alexandros Kaminaras.

„Doposud byly peníze za pokuty investovány například do ulic Pod Strání, Záviškova nebo K Novému světu. Vybrané finanční prostředky také město vynaložilo na vybudování nového osvětleného přechodu u křižovatky K Novému nádraží,“ doplnila Zuzana Najtová z velkomeziříčského úřadu.

Tramvajová zastávka pražské MHD. Ilustrační foto.
MHD upravuje jízdní řády. Na Petřín zase lanovkou, vrací se zastávky na znamení