„Všech čtyřicet frýdecko-místeckých policistů ihned vyjelo na pomoc svým kolegům na Novojičínsko. Vzali s sebou i policejní vrtulník, který měl být do rozsáhlé dopravní akce nasazen,“ potvrdil dnes frýdecko-místecký policejní mluvčí Ivan Žurovec.

AKTUÁLNÍ informace o povodních čtěte ZDE

Jak dále upřesnil, původně měly čtyři desítky policistů kontrolovat rychlost projíždějících vozidel, dodržování bezpečnostních přestávek řidičů kamiónů, dohlížet na zákaz předjíždění, vážit nákladní vozidla a zjišťovat, zda řidiči nepožili před jízdou alkohol. Do akce měl být nasazen i vrtulník a superrychlý Passat R 36. Na hranicích už čekaly společné hlídky českých a slovenských policistů, které měly zabránit případnému pokusu řidičů ujet před českou policií na Slovensko.

„V sedm hodin ráno ovšem vedoucí odboru Petr Lessy rozhodl o odvolání akce a všechny síly a prostředky s vrtulníkem vyslal na pomoc novojičínským policistům. V tuto chvíli už frýdecko-místečtí policisté pomáhají při pátrání po dalších možných obětech povodní a asistují všude tam, kde je právě třeba,“ dodal Ivan Žurovec.