Podle informací Seznam zpráv dorazil Andrej Babiš před několika dny do Ostravy a zástupcům hnutí oznámil, že jeho preferovanou volbou na kandidáta na hejtmana Moravskoslezského kraje je bývalý policejní prezident (2014 - 2018) Tomáš Tuhý.

V kuloárech se o této informaci proslýchalo už několik týdnů.

V regionu však údajně zpráva vzbudila spíše rozhořčení, za letité zásluhy si funkci v případě volebního úspěchu nárokují stávající hejtman Jan Krkoška a krajský předseda hnutí, poslanec Josef Bělica. Navenek zachovávají dekorum a tvrdí, že se konkurence nebojí, uvnitř však ANO v regionu vře.

Poslanec a šéf hnutí ANO Andrej Babiš, ilustrační foto
Sítěmi se šíří falešné video s Babišem. Jde o podvod za pomoci umělé inteligence

O kandidátech do voleb totiž rozhodují jak místní, oblastní a krajské sněmy, tak i samotné předsednictvo hnutí. A to když si něco umane, dokáže silou prosadit svou, což v minulosti pocítili po svých vyjádřeních právě Ivo Vondrák či třeba někdejší primátor Ostravy Tomáš Macura a jeho spolupracovníci. Všichni v hnutí ANO i ve funkcích skončili.

Tuhý podle informací Seznam zpráv ještě oficiálně rozhodnutý není.

„Vrátil jsem se po letech se svou rodinou domů. Své další plány zatím vyhodnocuji. Nejsem zatím rozhodnutý, kterým směrem budu své další kroky směřovat. Chci se rozhodnout správně i pro svou rodinu,“ řekl Seznam zprávám po pěti letech v pozici velvyslance na Slovensku. V mezidobí byl spojován s možným plagiátorstvím své někdejší diplomové práce, spekulace odmítl.