"Zatím nejhorší situace je na území severního Plzeňska. V tuto chvíli neevidujeme žádnou vážnější nehodu, problémy se sjízdností ale mají na některých místech především řidiči nákladních vozidel," uvedla před šestou hodinou odpoledne mluvčí policie Pavla Burešová s tím, že dálnice D5 je prozatím bez problémů sjízdná. "Řidičům doporučujeme přizpůsobení ryhclosti povaze a stavu vozovky a také svým schopnostem. Mezi vozidly by měli udržovat větší bezpečnostní vzdálenost s podstatně větší brzdnou drahou," doplnila.

Havárie autobusu u Popova na Tachovsku

Před sedmou hodinou už policie evidovala několik nehod. Nějvážnější je prozatím havárie autobusu u Popove na rozhraní Tachovska a Plzeňska. "Počet cestujících v autobusu zatím není znám," uvedla mluvčí policie. "Na místě je jedna zraněná žena," informovala mluvčí záchranné služby Mária Svobodová. Na místě zasahovali také hasiči. "Museli jsme použít hydraulické vyprošťovací náčiní," řekl mluvčí hasičů Petr Poncar s tím, že hasiči měli problém dostat se kvůli ledovce na místo havárie.

Pětačtyřicetiletou ženu nakonec s těžkým zraněním ruky transportoval vrtulník do Fakultní nemocnice Plzeň. "Dalších pět lidí s velmi lehkými zraněními jsme na místě ošetřili a převezli do nemocnic v Plzni a ve Stodě," dodala Svobodová. V autobusu jelo 16 dělníků různé národnosti a řidič.

"Podle prvotních informací řidič dostal na zledovatělé silnici smyk a sjel mimo komunikaci. Dechová zkouška byla u řidiče s negativním výsledkem," řekla policejní mluvčí. Cestující rozvezli z místa nehody hasiči svým evakuačním autobusem na jejich ubytovny.