Z účtu nyní putovalo osmapadesát tisíc korun na nákup elektrického vozíku. "Všem, kteří jste pomohli, moc děkujeme. Zdeňkův stav se po malých krůčcích zlepšuje. Věříme, že nový vozík mu bude velkým pomocníkem. Zdeňku, myslíme na tebe a těšíme se na další pokroky. Drž se!" uvedla mluvčí jihomoravské záchranky Michaela Bothová.

Zdeněk Mikula pracoval pracoval jako řidič na záchrance ve Velkých Opatovicích. Rád cestoval, včelařil a věnoval se akvaristice. Ve třiačtyřiceti byl plný síly a s elánem do života. Před třemi lety na podzim však prodělal mozkovou příhodu a život se mu i jeho příbuzným obrátil naruby. Zůstal ochrnutý na celé tělo a upoutaný na nemocničním lůžku. Napojený na přístroje. Dokázal jen mrkat očima. Po speciálních rehabilitacích se jeho stav postupně zlepšuje.

Narodila se do krejčovské rodiny. Ale k tomuto tradičnímu řemeslu se dostala obloukem až později. Léta totiž pracovala v blanenském muzeu. Jako správkyně sbírek a kurátorka výstav. Na starosti měla také propagaci muzea.
Šijeme, co je na dědině potřeba, směje se majitelka rodinného krejčovství

Mikulova těžká životní situace tehdy vyburcovala jeho kolegy z jihomoravské záchranky. Vybrali mezi sebou peníze na speciální počítač, díky němuž postižený muž pomocí očí komunikuje s okolím. Zároveň založili také zmíněný účet. Na rehabilitaci přispívají také účastníci charitativní štafety You Dream We Run.