„Krevní testy u veterináře ukázaly na dlouhodobé strádání. Jaterní testy jsou špatné, krvetvorba je špatná, má silnou anémii. Máme léky na obnovu krvetvorby, hrozila i hospitalizace,“ oznámili zástupci drnovického azylu.

Podle veterinární zprávy má pes Black mírnou jaterní metabolickou nedostatečnost způsobenou podvýživou. Dále má zhoršenou krvetvorbu, sníženou koncentraci bílkoviny v séru nebo snížené množství albuminu v krvi. „Uvidíme, jak zareaguje na dietní krmivo a léky,“ doplnili provozovatelé azylu.

Jak přispět Blackovi? 

Pro lidi, kteří chtějí přispět na péči o Blacka, je k dispozici transparentní účet 4113874001/5500, kdy dárci musí do poznámky napsat BLACK.

„Za vybrané peníze budou zaplacené faktury za veterinární ošetření, krmivo, léky. Pokud budete chtít pomoci materiálně, prosíme o granulky hepatic od Calibry, hepatické konzervy, Sanicell od Alavisu, ostropestřec a dezinfekční prostředky na podlahy,“ uzavřeli zástupci drnovického azylu.

Ti rovněž avizovali, že jakmile Black nabere hmotnost, zajistí jeho pořádné vyšetření a očkování. Dále informovali, že pes byl v době přijetí od výkalů a zablešený. Měl také zdredovanou srst a viditelná žebra i kyčle. Jeho případ byl nahlášený na veterinární správu i policisty.