Český Těšín odklízel následky bouřky celý víkend. „Na základě úkolů krizového štábu města Český Těšín zasahujeme na území celého města. Jedna se o odstraňování stromů, které jsou na komunikaci nebo na elektrickém vedení,“ poznamenal v neděli ráno mluvčí krajských hasičů Jakub Kozák.

Polámané nebo i s kořeny vyvrácené stromy byly znát už při příjezdu do města. „Uklidí se to následně, teď jdeme na oběd, jsme od rána na nohách. A pak pokračujeme dále,“ nechávali se slyšet lidé.

Pěkná spoušť byla i vedle na dětském dopravním hřišti, nyní už částečně odklizená. Průchod kolem nicméně městská policie raději obehnala páskami, není tam pořád bezpečno. Podobné pásky se objevily na více místech.

„Je to katastrofa. Přímo jsme viděli, jak nám strom padá kolem oken a měli jsme strach, že nám do nich spadne,“ líčila mladá maminka z přízemí sídlištního paneláku chvíle, kdy trnula strachy. Před domem ležel obrovský kmen. Další pak mezi lavičkami u chodníku.

Uzavření koupaliště i sportovního areálu

Město Český Těšín uzavřelo letní koupaliště i sportovní areál Frýdecká, kde bouře napáchala značné škody, které se musí před zprovozněním odstranit. Újmu utrpěl i městský hřbitov, kde spadlé stromy a větve poničily náhrobky.

„Nasazena byla veškerá technika včetně jeřábů, vysokozdvižných plošin, vyprošťovacích automobilů,“ popsal mluvčí hasičů Jakub Kozák, co všechno je v Českém Těšíně zapotřebí k odklízení škod.