„Vzhledem k velkému počtu lidí, kteří momentálně nechodí do práce, se nám nejen o víkendu, ale i ve všedních dnech plní Poodří stovkami, někdy i tisíci návštěvníky. Buďte prosím ohleduplní k přírodě a respektujte platná nařízení,“ žádá všechny Správa CHKO Poodří.

Její pracovníci registrují v masivním měřítku vjíždění a setrvání vozidel do chráněné krajiny. „Řidiči nerespektují dokonce ani dopravní značení. Mnozí vjíždí i do luk a na hráze rybníků. V celém CHKO je přitom vjezd mimo silnice zakázán,“ zdůrazňuje organizace. Vše se přitom děje v době, kdy v Poodří začínají hnízdit ptáci a jejich soustavné rušení pohybem osob po hrázích či v lesním porostu jim hnízdění jistě neusnadní.

„Držte se prosím značených či alespoň větších cest, nevstupujte na úzké pěšinky vedoucí k rákosinám či do lesa a nebuďte zbytečně hluční. Česnek medvědí trhejte v malém množství jen pro vlastní potřebu a pokud možno se vyhněte větším lužním lesům v rezervacích. Žádáme vás o dodržování těchto pravidel především v NPR Polanská niva, PR Rezavka, PR Polanský les a PR Kotvice. Nejen ptáci děkují všem kdo nedopustí, aby koronavir ničil i naši přírodu,“ žádá širokou veřejnost Správa CHKO Poodří. 

Podívejte se také v přiložené fotogalerii, jak vypadaly o uplynulém víkendu například Pustevny:

Hukvaldy:

Zoo Ostrava:

Online reportáž