Soudní znalec si včera převzal potápěčovo vybavení. Předběžná zpráva z pitvy ukazuje na to, že se potápěč spíše udusil, než utopil. Příčinou by tak mohlo být například selhání vybavení.

„Přesné informace ale budeme mít, až bude vypracován kompletní pitevní protokol a znalecké posudky," uvedla policejní mluvčí Dagmar Brožová.

K tragédii došlo v sobotu 4. února mezi pátou a šestou hodinou odpolední. Muž se potápěl pod ledem společně s kamarádem. Ten si najednou všiml, že jeho kolega za ním už neplave. Okamžitě se ho vydal hledat a následně jej nalezl, jak bezvládně leží u dna. Potápěč se snažil kolegu v bezvědomí zachránit, samotnému se mu však nedařilo vytáhnout ho z vody. Lidé museli vysekat do ledu díru a za pomoci dalšího potápěče se pak podařilo muže z vody dostat. „Když ho vytáhli z vody ven, zdravotníci ho resuscitovali několik desítek minut," uvedl mluvčí krajské záchranné služby Martin Brejcha.

Kvůli špatným povětrnostním podmínkám však nebylo možné poslat vrtulník. Muž v kritickém stavu byl proto převezen do Fakultní nemocnice Lochotín v Plzni sanitkou. Ještě té noci potápěč zemřel.