„Na základě rentgenových snímků skeletu ruky a zápěstí lékaři určili, že se jedná o běžence z Vietnamu a tři z pětice mužů jsou starší osmnácti let. Zbylí dva osmnácti let ještě nedovršili. Oba mladistvé jsme následně předali pracovníkům z oddělení sociálně právní ochrany dětí. Tři dospělé jsme v rámci readmisní dohody předali zpět na Slovensko.

Po řidiči i nadále pátráme,“ sdělila podrobnosti mluvčí policistů v Uherském Hradišti Simona Kyšnerová.

Případ odstartovala situace, kdy hradišťští dopravní policisté na silnici I/50 u Uherského Hradiště zastavili osobní automobil značky Audi, jedoucí ve směru od Uherského Brodu. Uvnitř s řidičem cizí státní příslušnosti a pěti na sobě se tísnícími se asiaty. Hlídka chtěla prověřit totožnost osádky vozu, když se řidič znenadání rozjel a začal ujíždět zpět směrem k Uherskému Brodu. Policisté se okamžitě vydali za vozem.

U Podolí se řidič snažil policejní hlídku setřást tím, že prudce odbočil doprava. Tento manévr však nezvládl a havaroval do řeky Olšavy. Osádka vozidla se rozutekla, ale hlídkám se postupně podařilo vypátrat a zadržet pět promočených a prochladlých migrantů. Řidič však mezi nimi nebyl.