Hořet začalo po sobotní půlnoci v přízemním bytě v levé části městského domu. Kouř, který se valil z oken, se držel v celé ulici. Sirény probudily tamní obyvatele. Než se ale lidé z okolních domů dozvěděli, co se děje, bylo prakticky po požáru. „Na místo přispěchalo šest jednotek hasičů. Vyhlášen byl druhý stupeň poplachu," uvedl mluvčí hasičů Lukáš Marvan. Deset lidí se muselo z domu evakuovat.

Požár se podařilo zlikvidovat před druhou hodinou ranní. „Proč začalo hořet, to je předmětem vyšetřování policistů a hasičů. Na místo byl povolán také pes vycvičený na vyhledávání hořlavých akcelerantů,“ uvedla v neděli ráno mluvčí policie Alena Bartošová. Odpoledne pak vyšetřovatelé vyloučili cizí zavinění. Příčiny zůstávají v šetření.

Silvestrovský ohňostroj při vítání roku 2021 v Mostě
Střelba i výbuch ve studni. Silvestr v Ústeckém kraji klidný nebyl

V domově je celkem třináct bytových jednotek. Zemřela seniorka, která žila v požárem postiženém bytě v přízemí. Dalšího člověka, který se nadýchal kouře, převezla záchranka do nemocnice. Kromě zničeného bytu v přízemí byl nejvíce zakouřený a postižený byt v prvním patře hned nad ním. „Ten byl ale naštěstí v té době prázdný,“ zmínil starosta Krupky Zdeněk Matouš.

O evakuované klienty se postaralo město. Převezlo je do provizorního ubytování v objektu na městském stadionu. Pro dva si ještě během noci přijela rodina. Zbylých sedm seniorů zůstává v náhradním bydlení a starají se o pečovatelky.

Situaci řešil krizový štáb

V neděli ráno se v Krupce sešel krizový štáb, aby se zabýval vzniklou situací. „O evakuované obyvatele se postaráme. Jak to bude možné, budou si moci vyzvednout svoje věci v požárem postiženém objektu. V noci vyběhli narychlo, nic u sebe neměli. Mají zajištěnou stravu, péči i nocleh. Co bude s domem, uvidíme. Prohlédnout ho musí statik,“ informoval po jednání krizového štábu v neděli před polednem starosta Krupky Matouš. „Doufám, že po vyčištění a likvidaci požářiště bude dům obyvatelný, alespoň v plameny nezasažené části,“ podotkl.

Město má v ubytovně na stadionu k dispozici osm pokojů, senioři tam mají i sociální zázemí a společenskou místnost.

V Ústeckém kraji jde už o druhou tragickou událost od začátku roku. V prvním případě podlehl hned na přelomu roku v Mostě střelnému poranění muž. I v tomto případě policisté zjišťují, jak se neštěstí v bytě, kde žil muž sám, odehrálo.