"Obrovská tragédie dnes v Bohumíně… Upřímnou soustrast pozůstalým. Těžce zraněn byl zasahující příslušník HZS, kterému přeji rychlé uzdravení," uvedl na sociálních sítích první místopředseda vlády a ministr vnitra ČR Jan Hamáček. 

"Neuvěřitelné neštěstí v Bohumíně. Podle prvních zpráv zemřelo při požáru paneláku 11 lidí. Je mi to strašně líto. Upřímnou soustrast všem pozůstalým. Právě jsem mluvil s Jan Hamáček, dovolte mi poděkovat všem zasahujícím týmům za jejich obětavost a okamžité nasazení," připojil se český premiér Andrej Babiš. 

"Je to strašná tragédie, město něco takového ještě nezažilo," řekl místostarosta Bohumína Igor Bruzl, který doplnil informaci, že dům, ve kterém hořelo, patří městu. 

"Tragédie v Bohumíně je o to větší, že při ní zahynulo i několik dětí. Mé myšlenky jsou s těmi, kteří dnes přišli o své blízké," uvedl poslanec a šéf ODS Petr Fiala. 

Věřím v solidaritu, říká Babka

"Tragédie v Bohumíně mě moc zasáhla. V tomhle městě jsem několik let žila. Při práci v popáleninovém centru jsem zažila mnoho smutných příběhů, ale něco podobného jsem nezažila. Upřímnou soustrast všem pozůstalým," vyjádřila se přednostka popaleniniveho centra Fakultní nemocnice Ostrava Zdenka Němečková Cvrnkenjaš. 

K tragédii se vyjádřil například také lídr KSČM pro krajske volby v Moravskoslezském kraji Josef Babka. "Smrt nevinných lidí a zvláště dětí činem třetí osoby, kterou se mi nechce označit ani za člověka je hrozná a ničím odůvoditelná.Ani vyslovení soustrasti a okamžitá pomoc pozůstalým nemůže zmírnit bolest těch, co ztratili své nejbližší. Přesto ji budou potřebovat a jsem přesvědčen v solidaritu nás spoluobčanů, města i kraje. Zraněným přeji brzké uzdraveni z tohoto hruzného činu jak na těle i duši. S hlubokou účasti," řekl Babka.

Požár v Bohumíně je co se počtu obětí nejtragičtějším v Česku od roku 1990. V říjnu 2010 zemřelo při požáru v Praze devět lidí bez domova. Letos v lednu zemřelo osm osob při požáru v domově pro lidi se zdravotním hendikepem ve Vejprtech na Chomutovsku.