Ihned po požáru se projevila velká vlna solidarity a Ježkovým pomáhali přátelé, sousedé i různé organizace. Rodina tak rychle našla náhradní bydlení i pomocníky pro úklid po požáru. Členové Českobratrské církve evangelické zároveň prostřednictvím platformy Donio uspořádali sbírku na obnovu domu.

„Jsme příjemně překvapeni a zaskočeni, obětavost dárců je obrovská. Už teď je vybráno téměř 600 tisíc korun a ještě máme telefonické přísliby dalších částek, které by měly přijít. Jsme moc vděční dárcům, kteří Ježkovým projevili solidaritu tímto způsobem i všem, kteří se snaží pomáhat i jinak," poděkovala Hana Nosková, členka farního sboru. Vybrané peníze půjdou na platbu firmě, která likviduje trosky shořelé střechy a bude dělat střechu novou, i na úhradu skládkování velkého množství odpadu po požáru. Sbírka potrvá ještě zhruba měsíc. Rodině navíc finančně vypomůže i město. "Rada města schválila poskytnutí finančního daru ve výši deset tisíc korun manželům Ježkovým,“ uvedla mluvčí jindřichohradecké radnice Eliška Čermáková.

Otec rodiny Jan Ježek je za každou pomoc vděčný a všem dárcům děkuje. Jeho hlavní snahou teď je, aby se rodina mohla co nejdříve nastěhovat zpátky domů. Na místě požáru proto denně probíhá čilý pracovní ruch.

„Zhruba deset dní trvalo odklízení ohořelých trosek, vystěhovali jsme i veškerý nábytek a otloukli omítky ze stropů, aby prosychaly. Jezdím do domu pravidelně vylévat vysoušeče. Podařilo se také nám zprovoznit kachlová kamna, která napomáhají vysoušení,“ popsal Jan Ježek s tím, že velkým problémem je právě vlhkost od hašení. Náklady na vysoušení a vytápění objektu podle něj spolknou zhruba jednu megawatthodinu elektřiny za necelý týden.

Šindelovou střechu domu, kterou požár kompletně zničil nechala rodina postavit teprve v roce 2013. „Z původní střechy se nepodařilo zachránit téměř nic. Zatím provizorně zakrýváme štíty plechy a poté se bude dělat nový projekt na střechu. Stabilně tu pracujeme tři a vypomáhalo nám tu i pět lidí bez domova,“ popsal postup prací na obnově domu Lukáš Čejna ze stavební firmy. Nová střecha by měla být hotová během léta.

Rodina Ježkových památkově chráněný dům s malým dvorkem v ulici Na Hradbách odkoupila v roce 2002 a během následujících let svépomocí postupně opravila. „Obvodové zdi jsou asi z 15. století. Současný půdorys domu vznikl údajně spojením dvou objektů v roce 1724. Dům jsme koupili v podstatě jako vybydlený objekt, kde se celé 20. století prováděly jen minimální úpravy. Byly tam například barokní dveře. Líbilo se nám, že dům byl taková časová kapsle,“ zavzpomínal Jan Ježek. Dům ve své dlouhé historii vystřídal několik barev, nakonec ale dostal červenou fasádu.