Firma sídlící v pražských Vršovicích, jež dlouho byla českou jedničkou na poli kvalitních kožených výrobků, má nyní velké problémy a hrozí jí krach. Na sociálních sítích o tom informoval majitel Brašnářství Tlustý a spol. Ivan Petrův, který zároveň poprosil o pomoc.
„Visí nad námi krach. Reálný, opravdový krach. Po jedenácti letech dřiny. Bez prodeje není výroby. I když makáme ze všech sil, dáváme lidem nejlepší, co dovedeme, nedokážeme ufinancovat provoz. Je to kritické. Máme nyní pár dnů, než na nás dopadne Damoklův meč. Obstavení účtu. Insolvence. Konec,“ napsal na facebooku Petrův.
Ten zároveň poprosil o pomoc zákazníky: „Všechny, kdo jste si od nás koupili něco, co Vám slouží roky, prosíme a vyzýváme: Kupte si dnes něco pěkného. Dnes, ne zítra. Umožníte nám pokračovat. Ať už to bude opasek, peněženka, boty nebo taška. Každá koruna pomůže. Budeme jen rádi, když si koupíte náš výrobek. Jakýkoliv.“
Velké slevové akce
Současné problémy společnosti se patrně odráží i na podobě webových stránek. Aktuálně jsou totiž plné velkých slevových akcí. Tento krok naznačuje snahu rychle navýšit prodeje, a zajistit tak finanční prostředky potřebné na další provoz.
„Ano, jsme otevření investorům. Příběh naděje a řemesla nechceme nechat padnout. Sami to nedáme,“ uzavřel své vyjádření Petrův.
Ve čtvrtek 8. srpna ale Petrův své vyjádření výrazně mírnil. „Možná jsem použil expresivní slova. Nebylo to oficiální stanovisko, byl to lidský apel na naše zákazníky, aby nám dali ve slabé měsíce více práce,“ řekl serveru Novinky.cz.
Přiznal, že použil marketingový tah, aby firmě pomohl, protože má méně zakázek. „Nikdo nekrachuje. Jen potřebujeme práci, jinak ten krach přijde. Kdo podniká, tak dobře ví, jak málo někdy schází,“ komentoval podnik obavy jednoho ze zákazníků na Facebooku.
A tento tah očividně majiteli opravdu zabral. Po oznámení, že firma krachuje, chtěly pomoci stovky zákazníků. Objednávky se hrnuly v takovém množství, že byl během odpoledne web přetížen a dočasně vyřazen z provozu.
V komentářích u příspěvku volajícího o pomoc také od několika lidí zaznělo, že si u firmy zboží objednali, zaplatili, ale stále na něj čekají.