Demonstraci na podporu obětí znásilnění u budovy ministerstva spravedlnosti uspořádaly organizace Konsent a Amnesty International jako reakci na rozsudek krajského soudu v Brně, který udělil podmínku muži, který několik let znásilňoval nevlastní nezletilou dceru. Podle znalce nemělo na dívku znásilnění "zásadní negativní dopad a je velká pravděpodobnost, že její obtíže úplně zmizí". Dívka se však po rozsudku pokusila o sebevraždu. 

Organizátoři chtějí setkáním apelovat na ministerstvo spravedlnosti. Podle nich naše justice selhává oběti znásilnění. Účastníci byli vyzváni, aby si s sebou vzali čelovku nebo alespoň světlo na telefonu, aby mohli všichni ministerstvu "posvítit" do oken a na problémy upozornit.

Muž měl podle soudu nezletilou dívku až pětkrát týdně nutit k pohlavnímu styku a orálnímu sexu. Vše si natáčel a následně ji měl vyhrožovat, že záběry zveřejní. U okresního soudu si vyslechl rozsudek tří let za mřížemi, po odvolání mu krajský soud trest snížil na tři roky vězení s pětiletou podmínkou a dohledem probačního úředníka. O případu jsme podrobněji informovali zde.

Prostory PORT neziskové organizace proFem, které jsou určené pro oběti sexuálního násilí (terapeutické místnosti, výslechová místnost, krizový pokoj a další)
Obětí sexuálního násilí přibývá. Port nabídne krizový pokoj na týden i terapii