Podle policie bylo demonstrantů dopoledne na Malostranském náměstí zhruba 800. Před polednem se vydali na pochod z náměstí k nedalekému úřadu vlády, kde provolávají hesla namířená proti kabinetu a protiepidemickým opatřením.

Na průběh shromáždění dohlíží republiková i pražská policie, žádné narušení veřejného pořádku ani protiprávní jednání podle svých mluvčích během dopoledne nezaregistrovala. Pořádající iniciativa plánuje protestovat až do doby ukončení projednávání pandemického zákona.

Pozornost vzbudila dřevěná maketa šibenice, která se na demonstraci u Sněmovny objevila, s nápisem "Všichni vlastizrádci a jejich přisluhovači skončí na šibenici". Policisté takovou formu protestu jako protiprávní nehodnotí. "Pražští policisté dohlížejí na průběh demonstrace, zatím nebylo zjištěno žádné protiprávní jednání," odpověděl na dotaz mluvčí pražské policie Richard Hrdina.

Mluvčí Policejního prezidia Ondřej Moravčík řekl, že demonstrantů bylo dopoledne zhruba 800 a žádné narušení veřejného pořádku zatím policisté nezaznamenali. Makety šibenic se objevily už při některých demonstracích v minulosti, ani v těchto případech je policie nehodnotila jako přestupek. Podle informací by byla situace jiná, pokud by se na šibenici objevil konkrétní člověk.

Mnozí účastníci protestu si s sebou přinesli vlajky, píšťalky a transparenty s nápisy jako "S pandemií na věčné časy - ani náhodou", "Stop totalitě" nebo "Vládo, přestaň nás obelhávat". Na pódiu na Malostranském náměstí se vystřídalo několik řečníků jako Daniel Landa za iniciativu Zlatý špendlík nebo Martina Novotná z iniciativy Vraťme děti do školy. Bez podmínek. Mluvčí protestující pozdravili a vyjádřili jim svůj vděk, že se sešli v hojném počtu.

U pódia organizátoři akce umístili plakáty s fotografiemi některých představitelů boje proti pandemii covidu-19 jako prezidenta České lékařské komory Milana Kubka nebo epidemiologa a bývalého ministra zdravotnictví Romana Prymuly s popiskem "Zrádce národa". Před zábranami, kterými policisté zamezili vstup do Sněmovní ulice, účastníci protestu postavili šibenici a provolávali hesla jako "Nejsme ovce" a "Máme toho dost".

Podle zástupce pořádající organizace Jakuba Olberta je novela "nástroj k podvolení celého národa". "Svoboda pohybu, svoboda podnikání, svoboda slova, ochrana soukromí, právo na vzdělání, právo na zdravotní péči, nedotknutelnost osob a jejich soukromí, svoboda shromažďování a další základní hodnoty našeho života jsou v ohrožení," uvedli zástupci iniciativy.

U pandemického zákona novela zruší nynější časové omezení platnosti jeho stěžejních částí o vydávání mimořádných opatření k omezení šíření nového koronaviru do konce února. Restrikce budou moci podle předlohy zahrnout širší okruh činností než teď a úřady budou moci nařídit testování například podnikatelů, studentů, žáků a předškoláků, nejen zaměstnanců a jiných pracovníků. Nařízení izolace nebo karantény budou moci orgány ochrany veřejného zdraví ze zákona oznamovat lidem i telefonicky nebo krátkou textovou zprávou. Opatření budou moci vydávat pro své resorty také ministerstva obrany a vnitra.