Právě Staroměstské náměstí se při finálovém zápase stalo jednou velkou fanouškovskou zónou. Českým hokejistům na něm před velkoplošnými obrazovkami napjatě fandily tisíce lidí. A v pondělí 27. května odpoledne se Staromák zaplní tisíci fanoušky znovu. Na náměstí totiž dorazí česká hokejová reprezentace, aby oslavila tento neskutečný úspěch spolu se svými fanoušky.

Odpolední doprovodný program moderuje Tereza Tobiášová. Fanoušci se mohou těšit také na sestřihy nejlepších momentů, komentátorských hlášek a přeřeků a dalších vtipných momentů z archivu České televize.

Takto se fandilo během finále mistrovství světa v hokeji na Staroměstské náměstí v Praze
Fantastické hokejové finále: Pastrňák rozjásal náměstí v ČR. Takhle fandil národ

Samotným vítáním hokejistů provede známý moderátor Libor Bouček. Zlaté hochy přivítá na náměstí primátor Prahy Bouslav Svoboda a další zástupci vedení hlavního města. Program bude poté na Staromáku pokračovat až do večerních zhruba 20:00 hodin, nebude chybět ani česká národní hymna, kterou na náměstí zazpívá Vojtěch Dyk.

K oslavám na Staromětském náměstí láká na sociálních sítích také útočník David Pastrňák, kterému se povedlo ve finálovém zápasu vstřelit důležitý gól.

S ohledem na teplé počasí budou dnes posílené barely s vodou a jejich rozmístění bude lépe dostupné.

Na oslavy na Staroměstkém náměstí se připravují také složky integrovaného záchranného systému. Podle policejního mluvčího Jana Rybanského budou na veřejný pořádek na akci dohlížet desítky až stovky policistů. Náměstí budou hlídat policisté ze speciální pořádkové jednotky, pohotovostní motorizované jednotky, měštští strážníci, kriminalisté i antikonfliktní tým.

Policisté, hasiči i zdravotníci v pohotovosti

Na místě budou kromě policistů také hasiči a zdravotníci, kteří jsou připraveni kdykoli zasáhnout. „Budeme mít na místě několik posádek, koordinátora a také speciální vůz Fénix,“ sdělila mluvčí pražské záchranné služby Jana Poštová.

Fénix, díky kterému mohou ošetřit více zraněných lidí najednou, zdravotníci využili na Staroměstském náměstí již během nedělního finálového zápasu. Celkem museli ošetřit 23 osob, z toho pět bylo převezeno do nemocnice.

Fanoušci na Staromáku zpívají po vítězství českou hymnu:

Zdroj: Martin Nič

Pražané budou muset kvůli bujarým oslavým počítat opět také s omezením dopravy v centru. V případě potřeby budou podle policie uzavřené ulice Melantrichova, Široká a Celetná.

Staromák se stal tradičním místem pro přivítání a oslavy s hokejisty po jejich bojích na mistrovství světa či olympijských hrách.

Jedna z nejslavnějších oslav zde propukla v roce 1998, kdy fanoušci na náměstí přivítali vítězný hokejový tým z Nagana.