„Letos by se mělo podařit například důležité propojení cyklostezek mezi oddychovým území od Kozinovy ulice k meandrům Botiče, vznikne také cyklostezka z Běchovic do Horních Počernic," řekl Dolínek. Dál budou propojeny cyklostezkou Cholupice a Dolní Břežany a bude instalováno 400 cyklostojanů zejména u stanic MHD. Investovat chce město také do celoevropských cyklotras, které vedou přes Prahu.

Čtěte také:  Praha 12 neschválila rozpočet se schodkem 162 milionů korun

Aplikace dokáže analyzovat data 

Praha rovněž spustila mobilní aplikaci pro cyklisty s mapami a navigací, její vytvoření vyšlo na několik desítek tisíc korun. Pokrývá celé území Prahy s přesahem 15 kilometrů do Středočeského kraje. Aplikace dokáže najít trasu a zkombinovat ji s MHD a vlaky. Uživateli nabídne několik variant trasy od nejrychlejší po nejbezpečnější, v mapách je zaneseno i umístění cyklostojanů.

Aplikace dokáže rovněž analyzovat data a půjde do ní zanášet informace o problematických místech přímo cyklisty. äTato část je pro nás důležitá. Máme sice sčítače cyklistů, ale mimo tyto ´cyklodálnice´ je těžké identifikovat množství cyklistů. Budeme rádi, když ji použijí také zkušení cyklisté, aby se k nám dostaly informace, kde je co třeba opravit či změnit," řekl Dolínek.

Praha do cyklistiky investovala přes 52 milionů

Praha letos uskuteční propagační kampaň Čistou stopou. Hlavním tématem bude ohleduplnost. Podle koordinátorky kampaně Sylvy Švihelové nejde jen o ohleduplnost k životnímu prostředí, ale zejména o vzájemný respekt mezi uživateli jednotlivých druhů dopravy. V loňském roce Praha investovala do cyklistiky přes 52 milionů korun.