Redaktoři The Times zvou na rozsvěcení stromu a chválí také gastronomii trhů. „Ochutnejte to, co místní. Vyměňte svařené víno za grog s rumem, vodou, citrónem a cukrem,“ zvou mimo jiné The Times.

„Dalšího ocenění si velmi vážíme. Konkurence je opravdu velká, města po celém světě si dávají záležet, aby právě jejich trhy byly ty nejkrásnější, a pro nás je to každoroční výzva připravit pro všechny návštěvníky místo, kde se budou cítit skvěle a užijí si sváteční náladu,“ říká Libor Votruba, předseda představenstva společnosti Taiko, organizátora vánočních trhů na Staroměstském a Václavském náměstí v Praze 2019.

Mezi nejkrásnější světové trhy zařadil letos opakovaně Staroměstské i Václavské náměstí v Praze také cestovatelský portál americké televizní stanice CNN Travel.

Bohatá silvestrovská nadílka

Trhy na Staroměstském náměstí se připravují na oslavy Silvestra. Návštěvníky čeká sedmihodinová show plná živých vystoupení kapel a dýdžeje.

Loučení s rokem 2019 začne před pátou hodinou odpoledne vystoupením revivalové dívčí skupiny The Apples. Ta nabídne hostům trhů nejznámější rockové hity z 60. až 80. let minulého století. Střídat se bude s mužskou rockpopovou kapelou So Fine v čele se zpěvákem z irského Dublinu Declanem Guckianem. Skupina zahraje nejen to nejlepší z anglo-americké hudby od 60. let po současnost, ale také vlastní autorské skladby.

„V současné době nacvičujeme repertoár s naším novým zpěvákem a posluchači se mohou těšit mimo jiné na velice autentické podání hitů od legendární irské čtyřky U2. Loni byla atmosféra na Staroměstském náměstí doslova elektrizující, a tak jsme plni očekávání i letos,“ říká Rostislav Máca, manažer kapely.

Vyhlídkový most bude uzavřen

Na Staroměstském náměstí vystoupí již po čtvrté i D´j a česko–švédský producent Mikael Van Dikeen. Zahraje největší hity, které hýbou světovými hitparádami, a představí svůj nový projekt YLLW, který je symbolem světového karnevalu v Rio de Janeiru. V jednom ze setů tak zazní energický raggaeton, moombahton nebo latin house.

Program ukončí oslavy příchodu nového roku 2020. Vyhlídkový most na Staroměstském náměstí bude po dobu oslav Silvestra z důvodu bezpečnosti zavřený. Provozní doba prodejních stánků bude na obou náměstích stejná. Všechny budou otevřené do 22 hodin, stánky s občerstvením ukončí svůj prodej v půl jedné v noci.