„Tři nejhorlivější fanoušci, kteří udrží přední pozice ve frontě, si budou moci užívat kuřecí sendvič každý den po celý rok. To znamená, že dostanou poukázku na 365 sendvičů zdarma,“ uvedla mediální zástupkyně řetězce Markéta Kaclová.

Vítězové, kteří dostali poukázku na 365 sendvičů zdarma:

Zdroj: Deník/Radek Cihla

Skupinka mladíků si krátila čas ve frontě mnoha způsoby. Zabalení v dece hráli karty a čekání si točili na kameru.

„Mám tady s sebou kameru, tak si to celé dokumentujme, abychom měli nějakou vzpomínku. Jsou tady krušnější momenty, ale i ty zábavnější,“ řekl jeden z mužů, který na slavnostní otevření čekal už od 20. hodiny předešlého dne.

Připomeňte si, jak probíhalo slavnostní otevření Primarku: 

Primark v Praze otevřel. Už od rána se tvořila na Václavském náměstí fronta.
OBRAZEM: Primark v Praze otevřel. Od rána se od obchodu táhla dlouhá fronta

První restaurace amerického řetězce Popeyes v České republice se otevřela na Václavském náměstí v Domě módy. 

„Dvoupatrová restaurace bude naší vlajkovou lodí, tomu odpovídá i téměř 700 metrů podlahové plochy a přes 100 míst k sezení,“ řekl brand manažer Popeyes pro ČR a Polsko Marko Blaževič s tím, že se značka na vstup na český trh chystala skoro rok. U jedné provozovny ale řetězec nezůstane, v plánu má rozšířit své pobočky i do Brna nebo nedaleko metropole. 

Příběh společnosti Popeyes začal v roce 1972 v New Orleans v americké Louisianě. Kuchyně v sobě spojuje cajunskou a kreolskou kuchyni, tedy vlivy francouzských imigrantů usazených v Louisianě. Za Popeyes stojí muž jménem Alvin C. Copeland a název je inspirovaný filmem Francouzská spojka, konkrétně postavou detektiva Jimmy „Popeye“ Doyla, kterého hrál Gene Hackman.