Staroměstské náměstí začalo v odpoledních hodinách opět žít hokejovým životem. I přes nepřízeň počasí se na něm sešly tisíce fanoušků z různých koutů země, aby přivítaly naše české hokejisty. Ti v neděli zdolali Švýcarsko a vyhráli tak mistrovství světa v ledním hokeji 2024.

Pro ty, kteří dorazili na Staromák dříve, si připravila Praha doprovodný program. Na velkoplošné obrazovce mohli fanoušci sledovat sestřihy nejlepších momentů, komentátorských hlášek, přeřeků a dalších vtipných momentů z archivu České televize. Nechyběl ani hudební doprovod.

Takto se fandilo během finále mistrovství světa v hokeji na Staroměstské náměstí v Praze
Fantastické hokejové finále: Pastrňák rozjásal náměstí v ČR. Takhle fandil národ

Po páté hodině odpoledne již byli hokejisté vidět na střeše autobusu. O pár minut později hokejoví mistři konečně dorazili na pódium, kde je přivítal i primátor Prahy Bohuslav Svoboda, aby oslavili titul se svými věrnými fanoušky a celé náměstí začalo jásat.

Fantastická atmosféra 

Moderátor Libor Bouček následně každého ze zlatých hráčů postupně představil. Největší křik nastal, když na podium vystoupil hrdina českého týmu a střelec vítězného gólu David Pastrňák.

Zdroj: Deník/Radek Cihla

Atmosféra na náměstí byla fantastická. Všichni se dobře bavili, většina přišla s dresem, nebo šálou. Deník vyzpovídal i některé fanoušky. „Přijeli jsme oslavit titul, a pak jedem zpět vlakem domu,“ řekl devatenáctiletý Matyáš, který studuje nástavbu na kolínské stavební průmyslovce.“

Mistři světa 2024: David Pastrňák a Roman Červenka
Zranil se při oslavě Pastrňákova gólu. Lékařská zpráva z ošetření v Motole baví

„Našel jsem dvacetikorunu a řekl jsem si že vyhrajou dva nula, přesně jako dvojka a nula na dvacetikoruně. A vyšlo to,“ uvedl šestnáctiletý fanoušek.

Na celou akci dohlíželi zdravotníci, hasiči a početné týmy policistů - speciální pořádková jednotka, pohotovostní motorizovaná jednotka, městští strážníci, kriminalisté a antikonfliktní tým.

Staroměstské náměstí se stalo již v minulosti tradičním místem pro přivítání a oslavy s hokejisty po jejich bojích na mistrovství světa. Jedna z nejslavnějších oslav zde propukla v roce 1998, kdy fanoušci na náměstí přivítali vítězný hokejový tým z Nagana.