„Autobus číslo 108 pojede mezi zastávkami Sibiřské náměstí a Zelená přes nové zastávky Rooseveltova a Českomalínská. Linka 130 zase v trase mezi Chaplinovým náměstím a Zličínem pojede nově také o víkendech, a to v intervalu 60 minut. Autobusová linka číslo 266 pojede nově z Řeporyjí přes Luka a Mládí a 271 bude prodloužena do zastávky Radlická,“ píše web Zdopravy.cz s odkazem na agenturu ČTK.

Autobusy PID. Ilustrační foto.
Příměstské linky PID se mění. Spíš trasy než časy

Jak už Pražský deník avizoval, změny se týkají také provozu příměstských linek. Například na lince 340 pojedou vybrané spoje v pracovní dny ve směru z Prahy až do zastávky Roztoky, Levý Hradec. Prodloužena byla také trasa linek 354 a 376. Linka 359 jede v Roztokách nově přes zastávku 17. listopadu a nejede přes Tyršovo náměstí.

„V rámci MHD přibudou nové zastávky. Na lince 108 vznikne zastávka Českomalínská, která bude v obou směrech na znamení. Na stejné lince pak přibude ještě zastávka Rooseveltova. Na znamení bude i nová zastávka Kbelský lesopark pro linky 201 a 953. Pro autobusy číslo 347 a 358 vznikne zastávka Chýně, Žitná,“ uvedl web Zdopravy.cz ještě před nedělním startem změn jízdních řádů v metropoli a okolí.

Z důvodu havárie kolejové konstrukce ve Vodičkově ulici v Praze začala 11. listopadu 2010 výluka tramvajového provozu v úseku Jindřišská – Lazarská.
Mezi Smíchov a Hlubočepy se vrací tramvaje, další velká výluka začne

V provozu tramvajových linek se začátkem školního roku nastanou pouze dočasné změny. Tramvaje se vrátí mezi Smíchov a Hlubočepy. V Nádražní ulici však budou od pondělí 2. září do soboty 16. listopadu v části ulice mezi zastávkami Smíchovské nádraží a ČSAD Smíchov soupravy jezdit pouze po jedné koleji. S tím souvisí přesunutí zastávky Lihovar ve směru Smíchovské nádraží z Nádražní ulice do ulice Strakonická pro všechny autobusové linky.

Dopravní podnik (DPP) zahájil rovněž opravu tramvajové trati v ulici Na Poříčí. Tramvaje nejezdí mezi křižovatkami s ulicemi Těšnov a Havlíčkova. Podle DPP bude při výměně kolejnic také v celé délce trati položen nový asfaltový povrch a prostor vyměněné kolejové konstrukce bude předlážděn.

Metro A. Ilustrační foto.
Klidné léto, náročný konec roku. Pražské metro bylo nejvytíženější v prosinci