„Autobus číslo 108 pojede mezi zastávkami Sibiřské náměstí a Zelená přes nové zastávky Rooseveltova a Českomalínská. Linka 130 zase v trase mezi Chaplinovým náměstím a Zličínem pojede nově také o víkendech, a to v intervalu 60 minut. Autobusová linka číslo 266 pojede nově z Řeporyjí přes Luka a Mládí a 271 bude prodloužena do zastávky Radlická,“ píše web Zdopravy.cz s odkazem na agenturu ČTK.

Jak už Pražský deník avizoval, změny se týkají také provozu příměstských linek. Například na lince 340 pojedou vybrané spoje v pracovní dny ve směru z Prahy až do zastávky Roztoky, Levý Hradec. Prodloužena byla také trasa linek 354 a 376. Linka 359 jede v Roztokách nově přes zastávku 17. listopadu a nejede přes Tyršovo náměstí.

„V rámci MHD přibudou nové zastávky. Na lince 108 vznikne zastávka Českomalínská, která bude v obou směrech na znamení. Na stejné lince pak přibude ještě zastávka Rooseveltova. Na znamení bude i nová zastávka Kbelský lesopark pro linky 201 a 953. Pro autobusy číslo 347 a 358 vznikne zastávka Chýně, Žitná,“ uvedl web Zdopravy.cz ještě před nedělním startem změn jízdních řádů v metropoli a okolí.

V provozu tramvajových linek se začátkem školního roku nastanou pouze dočasné změny. Tramvaje se vrátí mezi Smíchov a Hlubočepy. V Nádražní ulici však budou od pondělí 2. září do soboty 16. listopadu v části ulice mezi zastávkami Smíchovské nádraží a ČSAD Smíchov soupravy jezdit pouze po jedné koleji. S tím souvisí přesunutí zastávky Lihovar ve směru Smíchovské nádraží z Nádražní ulice do ulice Strakonická pro všechny autobusové linky.

Dopravní podnik (DPP) zahájil rovněž opravu tramvajové trati v ulici Na Poříčí. Tramvaje nejezdí mezi křižovatkami s ulicemi Těšnov a Havlíčkova. Podle DPP bude při výměně kolejnic také v celé délce trati položen nový asfaltový povrch a prostor vyměněné kolejové konstrukce bude předlážděn.