Společnost CV Relax původní nabídku písemně odmítla a jednání města označila za nekorektní. Současně se některé z nemovitostí, kterých je zhruba 30, objevily na realitních serverech. Vyhlídka, že by město v budoucnu muselo o odkupu jednat s více majiteli, ho pohnula k rozhodnutí. Zafungovala také obava, že se zahájením sezony na jezeře nebudou mít návštěvníci přiměřené pohodlí, což by vážně ohrozilo provoz.

Městu nepatří záchody v rozsáhlém areálu ani řada stánků. „Kdybychom měli čas, mohli bychom dál vyjednávat. Ale čas není,“ konstatoval na pondělním zasedání primátor Marek Hrabáč (ANO). Ten také předložil návrh na odkup za více než 26 milionů korun, který vychází z revizního znaleckého posudku. „Snad se risk vyplatí a budeme moci v květnu otevřít se vším všudy,“ doufá.

O ceně mluvili tři hodiny

Protinávrhem zareagoval Marian Bystroň z opozičního hnutí Pro Chomutov. Žádal, aby se zastupitelé vrátili k sumě, o které jednali před měsícem. Vycházela z nejnižšího znaleckého posudku, který majetek odhadl na 20,2 milionu korun. Právě od této sumy zastupitelé v březnu „ustřihli“ ještě částku, kterou majitel čerpal z dotací a tím z veřejných prostředků.

„Dobrá, vlastník na to nepřistoupil, ale snad to nevede k tomu, že přihodíme 30 procent navíc. To je z hlediska vyjednávání zoufalá pozice,“ nesouhlasil Bystroň. Dále apeloval na vykoupení jen nezbytně potřebných nemovitostí.

Rozhodování o sumě za nemovitosti trvalo více než tři hodiny. Nakonec zastupitelé rozhodli, že společnosti CV Relax a Spolku pro sport a zdraví nabídnou 26,1 milionu korun.

Změna v přístupu města mírně otupila hrany. „My tu nabídku seriózně zvážíme, jen se nejprve musíme seznámit se zněním usnesení,“ vyjádřil se pro Chomutovský deník právník společnosti Daniel Volák. „Jde jednak o rozsah, kdy si překontrolujeme, jestli je vše kompletně podle seznamu, jednak musíme zjistit, jak je to s placením DPH. Pokud je částka včetně daně, pak je to pro mého klienta minus 1,5 milionu korun,“ dodal. Další vyjednávání však podle jeho slov možné je.

Společnost CV Relax, jejíž akcie vlastní Zdeněk Fojtík, získala Kamencové jezero i s příslušenstvím do pronájmu v roce 2008. Mělo to být na půl století. Radnice o tom rozhodla za vedení Ivany Řápkové, která byla stejně jako Fojtík z ODS.

Město smlouvu vypovědělo předčasně v roce 2016, kdy hrozilo, že provozovatel areál neotevře. Od té doby se vlečou jednání o vypořádání majetku, který provozovatel nechal postavit na pozemku města.