Devatenáctého ledna příchozí přenese na latinsko-americký festival do Ria sedmapadesátý ples brněnského hotelu International, který se tam koná každoročně už od otevření hotelu. Programem provede Leoš Mareš, na pódium uvede třeba zpěvačku Emmu Drobnou nebo Václava Noida Bártu. „Lidé se mohou těšit také na výbornou kuchyni v brazilském stylu. Specialitou bude ryba podobná mečounovi, která se nazývá plachetník. Program doplní také brazilští tanečníci a bubeníci,“ pozval na ples obchodní ředitel hotelu International Michal Řičánek.

Dodal, že letos se ples koná v dřívějším termínu. „Kvůli hotelovému provozu jsme datum plesu museli posunout,“ podotkl.

Podle něj je ještě stále možné koupit poslední vstupenky. Inspiraci pro oděv mají účastníci hledat v tématu události.

Plesová sezona v novém roce

- 18. ledna se v kulturním centru Semilasso bude konat Sport ples Brno. Večerem, který začíná v 19.30, bude provázet Petr Švancara. Na účastníky plesu čeká bohatá Sportbola. Vstupenky jsou ke koupi v brněnském turistickém informačním centru nebo v Domě pánů z Lipé.

- 19. ledna se příchozí v hotelu International přenesou na letní karneval v Riu, který je ústředním tématem 57. ročníku plesu hotelu. Cena vstupenek začíná na 3 500 korun. V ceně lístku je uvítací drink a neomezená konzumace vybraného pití nebo pokrmy v brazilském stylu.

- 26. ledna se uskuteční Ples jako Brno ve Wannieck Gallery vedle obchodního centra Vaňkovka. Vstupenky na něj jsou vyprodané.

- 2. února se plesoví nadšenci přesunou do Králova Pole, kde je čeká reprezentační ples městské části. Ceny začínají na 400 korunách.

Ukázat taneční um mohou lidé třeba také na reprezentačním plesu v Králově Poli. Uskuteční se v sobotu 2. února v centru Semilasso. Kromě zpěvačky Terezy Kerndlové tam vystoupí umělci z brněnské taneční školy Starlet nebo Infinity Dance Teamu. „Chybět nebude oblíbený fotokoutek ani bohatá tombola. Prodej vstupenek je v plném proudu. Ceny se pohybují od čtyř set do 450 korun,“ informovala mluvčí městské části Olga Pelcová.

Každoročně vyhledávanou akcí je také Ples jako Brno, na jehož osmý ročník jsou vstupenky do Wannieck Gallery i přes vyšší cenu vyprodané. „Příchozí budou mít jedinečnou možnost slyšet v Brně naživo zpěváka Mikolase Josefa, který se v soutěži Eurovize umístil z Čechů zatím nejlépe. Koncert v Brně v nejbližší době neplánuje,“ sdělila za organizátory Michaela Paučo.

Součástí plesu, který se koná 26. ledna, je každoročně také charitativní dražba, jejíž výtěžek putuje nemocným dětem a seniorům. „Dražit letos budeme mimo jiné i jednu raritu. Křišťálový otisk ruky francouzského herce Pierra Richarda. Plastiku do dražby poskytla Taťána Gregor Brzobohatá, zakladatelka nadace Krása pomoci,“ doplnila Paučo.

Dražbou v minulém ročníku vybrali organizátoři půl druhého milionu korun. Letos doufají, že vyberou ještě více.

Kulturní centrum Semilasso bude hostit také Sport ples Brno. 18. ledna tam večerem provede Petr Švancara. Ples je určený pro všechny příznivce jakéhokoliv sportu. Lidé na plese ochutnají burgery nebo tortilly. „Je to příjemná změna oproti tradičně podávaným chlebíčkům,“ porovnala Magdaléna Divišová z Brna.