Požár vznikl v přízemí chatky a postupoval po stěně a stropní konstrukci. V podkroví spali muž s družkou a dvě děti. „Když začalo hořet a obyvatelé se vzbudili, už nebyli schopni projít dolů po schodech, spouštěli se tedy pryč z objektu menším okýnkem. Žena a děvčátko utrpěly popáleniny,“ popsal tiskový mluvčí Hasičského záchranného sboru ve Frýdku-Místku Petr Kůdela s tím, že oheň byl uhašen ještě před příjezdem hasičských jednotek. „K události vyjížděly sbory z Frýdku-Místku, Nošovic, Komorní Lhotky a Hnojníku. Jen potom odvětraly prostory. Příčina požáru, který napáchal škodu za třicet tisíc korun, se prošetřuje,“ dodal operační důstojník.

K události vyjely taky dvě posádky záchranné služby z Třince. „Děvčátko ve věku čtyř a půl roku utrpělo při požáru popáleniny horní a dolní končetiny, v době příjezdu záchranářů bylo při vědomí. Posádka provedla prvotní ošetření, nutné bylo podat léky tlumící bolest a vědomí malé pacientky. Dítě posléze záchranáři ve vážném stavu transportovali na popáleninové centrum Fakultní nemocnice v Ostravě-Porubě,“ upřesnil tiskový mluvčí záchranné služby Moravskoslezského kraje Lukáš Humpl. Druhou zraněnou byla osmadvacetiletá žena, která utrpěla těžké popáleniny na více částech těla – a to v rozsahu přibližně 85% tělesného povrchu. Po zajištění postižené v rámci přednemocniční neodkladné péče ji posádka záchranné služby transportovala na anesteziologicko-resuscitační oddělené nemocnice v Třinci. „Odtud byla zakrátko přepravena na specializované pracoviště – popáleninové centrum FN Ostrava. Z důvodu nepříznivých povětrnostních podmínek bohužel nebylo možno použít k transportu pacientek vrtulník letecké záchranné služby,“ vysvětlil Lukáš Humpl.

„Požár zahradní chatky, která byla přebudovaná na obytný dům, vznikl nejpravděpodobněji od zapomenuté zapálené svíčky v kuchyni. Policisté na místě ohledali požářiště, zajistili stopy a vyslechli přítomné osoby. Vzhledem k vzniklým následkům zahájili kriminalisté úkony trestního řízení pro podezření ze spáchání přečinu těžkého ublížení na zdraví z nedbalosti, za který hrozí až tři roky vězení. Případ je však spíš než kriminálním činem velkou rodinnou tragedií, takže proto není ani příliš pravděpodobné, že bychom začali s trestním stíháním konkrétní osoby,“ uzavřel frýdecko-místecký policejní mluvčí Ivan Žurovec.