Běžkařské stopy na Lipensku byly ale ve čtvrtek neupravené, pokud k tomu budou podmínky, budou dodatečně projety. Nejvíc sněhu je pochopitelně na Hochfichtu, kde ho leží až 165 cm. Na Sternsteinu je až 55 cm. V Schönebenu je upraveno 79 km stop.

Ski areál Lipno
Ve Skiareálu Lipno jsou báječné lyžařské podmínky. Otevřeno je všech 12 km sjezdovek, na kterých leží až 80 cm sněhu.
V provozu je dětské výukové hřiště Fox park a také skicross, snowpark a měřený slalom.
Lyžuje se od 8:30 do 16:00 hodin a také večer od 18:00 do 21:00 hodin. Přijeďte na večerko ve čtyřech a využijte akci 3+1 skipas zdarma.

Ski park Frymburk
Výška sněhu 20 až 80 cm.
Dětský park je v provozu, sjezdovka Tiger je částečně v provozu a sjezdovka Relax s výhledem na jezero je v provozu.

Hochficht
Na Hochfichtu panují nejlepší sněhové podmínky na celé Šumavě a na sjezdovkách leží až 165 cm sněhu. Otevřeny jsou všechny sjezdovky o celkové délce 21 km a pro běžkaře je upraveno 79 km tratí pro klasický styl i bruslení. V provozu jsou denně od 8.30 do 16.00 všechny lanovky a vleky včetně zbrusu nové 10místné kabinkové lanovky.
Dále jsou na okrajích rodinných sjezdovek upraveny zábavné dráhy s obřími vlnami, Fun slope s klopenými zatáčkami a tunelem a také nový dětský slalom s maskoty na okraji sjezdovky Wenzelwiese. Za dolní stanicí 4sedačkové lanovky Hochfichtbahn je upraven sáňkařský svah.

Sternstein
Otevřeny jsou všechny sjezdovky a běžecké stopy jsou upraveny v délce 20 km.

Schöneben
V běžeckém areálu Schöneben u hraničního přechodu Zadní Zvonková leží kolem 70 cm přírodního sněhu. Běžecké stopy jsou ve výborném stavu a denně je upravováno 79 km stop pro klasiku i bruslení. Nástup je možný na Schönebenu nebo Grünnwaldu. Vstup do stop je placený. Denní vstup: 4 €/os.

Sternstein - Bad Leonfelden
Pro běžkaře je okolo Sternsteinu upraveno 20 km stop. Vstup je také placený 3,50 €/osoba.