Podle zjištění Brněnského deníku Rovnost vedení radnice mailem upozornil, že by situace na Kraví Hoře mohla dopadnout podobně jako na brněnském náměstí Svobody, kde Brňané reprodukovanou hudbu už neuslyší. Ztišení náměstí v centru na konci loňského roku nařídil brněnský krajský soud kvůli stížnostem Brňana Jiřího Nováka.

O to, že by si ztišení akcí Novotný vymohl soudní cestou zatím neuvažuje. „Klidně ale proti hluku udělám třeba podpisovou iniciativu. Koncertů a hlasitých akcí je každý rok čím dál tím víc a hlukem obtěžují lidi v okolí tohoto místa,“ vysvětlil Brněnskému deníku Rovnost Novotný.

Podle tajemníka městské části Petra Štiky, který řešil i problémy s hlukem na náměstí Svobody, není situace na Kraví Hoře tak dramatická. „Nikdo jiný než Novotný si nám nestěžoval. Hlučnější tam v poslední době mohly být jen dvě akce – Nebe v plamenech a loňská světelná show. Ani na jednu z nich nepřišla žádná stížnost,“ řekl Štika.

Situace se podle Novotného zhoršuje na jaře a v létě a obtěžuje nejenom jeho, ale i sousedy. „Vím o několika lidech z Tůmovy ulice, kteří by se rádi odstěhovali, ale nikdo jejich domy nechce kvůli hluku koupit,“ uvedl Brňan.

Ideálním řešením by podle něj bylo pořádání maximálně dvou hlučnějších akcí měsíčně. „Málokdo si uvědomuje, že svah působí jako přírodní amfiteátr. Takže i všechny sportovní turnaje a hlučné projevy návštěvníků se přenáší do okolí a narušují práva obyvatel,“ upozornil Novotný.

S tím souhlasil i zastupitel Brna-středu Michal Závodský. „Jak už naznačuje název ulice Údolní, jedná se o dvě strany začínajícího údolí, takže to, co se stane na jednom jeho konci je slyšet i na tom druhém,“ podotkl.

Řešením by podle něj bylo případná jeviště zacílit směrem od čtvrti. „Hluk v okolí koupaliště by zase snížilo vysázení většího množství stromů, ale problém je, že podloží okolo je skalnaté,“ přemítal Závodský.

Situace nepřijde tak strašná Robertovi Papírníkovi, který na Kraví Hoře také bydlí. „Někdy je opravdu nějaká akce slyšet víc než normálně, ale není nic snazšího, než si zavřít okno,“ zhodnotil.