Dokonce devět příměstských táborů nabízí letos AZ Centrum středisko volného času Havlíčkův Brod. „Děti si mohou vybrat, jestli chtějí tábor hudební, tábor řemesel, ale v současné době jsou všechny tábory už obsazené,“ sdělil ředitel AZ Centra Martin Domkář. Jak dodal, centrum připravilo letos jednu novinku. Tábory pro celé rodiny. Konají se ve Zdobnici a jsou spojené s kurzem vaření a zdravé výživy.

Do pořádání letních příměstských táborů se nepouštějí jen domy dětí, neziskové organizace nebo školy. Tábor pořádá například ZOO Jihlava. Jmenuje se Pod povrchem. V celkem šesti turnusech, které se po týdnu střídají, nabízí hry, zábavu a soutěže od osmi ráno do čtyř odpoledne.

První africké slůně v Česku se narodilo v Zoo Zlín, 11. června 2021
Skutečný unikát. Slůně ve zlínské zoo se má k světu, váží kolem 90 kilogramů

Kdo se přihlásil na poslední chvíli má smůlu. „V našem příměstském táboře už není ani jedno volné místo,“ oznámila Monika Lhotová z rodinného centra Damiján Třebíč. Jak upřesnila, tábory jsou celkem čtyři. Dva se zaměřily na angličtinu, druhé dva na roboty a vesmír.

Mezi pořadatele letních příměstských táborů se řadí i některé menší obce. Například Lípa na Havlíčkobrodsku připravila na celé dva měsíce prázdninové kluby. Hlavní pořadatel je Rodinné centrum Tiliánek. Příprava příměstských táborů se stala tradicí i pro Český červený kříž v Přibyslavi na Havlíčkobrodsku. „Je pouze jeden a pořádáme ho ve druhé polovině července,“ upřesnila předsedkyně Kristýna Loužecká. Tábor je zaměřený na zdravovědu a poskytování první pomoci. Pokaždé je plno.

Bohatý program 

Léto plné zážitků slibují příměstské tábory v Třebíči, Dačicích a Telči. Pořádá je organizace SH Camp. Děti mají připravený bohatý program. Například jízdu na kolečkových bruslích, koloběžkách, návštěvy laser arény. „Už ale nemáme jediné volné místo,“ vzkázal za pořadatele Marek Klátil.

Starou tělocvičnu chce řada místních zachovat pro příští generace.
Bývalá ubytovna Hitlerjugend může být památkou. Vedení Stonařova je proti

Na malé sportovce cílí letní příměstský tábor s Vlky ve Žďáře nad Sázavou. Děti si vyzkouší a zahrají klasické hry a sporty jako je atletika, basketbal, fotbal, házená, vybíjená a další. Především se ale v průběhu týdne seznámí s méně tradičními sporty jako je softbal, frisbee, kin-bal nebo speedtenis. Pořádají ho basketbalisté oddílu Vlci.