Ředitele radní odvolali údajně proto, že s ním byli dlouhodobě nespokojení. „Jeho kontroverzní chování vyvrcholilo, když odmítl pustit při jedné z kulturních akcí na jeviště ředitelku základní školy,“ zdůvodnil rozhodnutí radní David Rotrekl, který Krčála ve funkci ředitele koupaliště dočasně nahradil. Právě on také pro odvolání ředitele na radě hlasoval.

Bývalý ředitel považuje odvolání za nespravedlivé. „Dva roky jsem se staral o koupaliště i pořádání kulturních akcí. Radní si přitom areál ani pořádně nepřevzali. Neměli tušení, kolik je kolem něj práce,“ upozornil Krčál.

Podpořili ho i zaměstnanci koupaliště, kteří dali výpověď. „Byli jsme dobrý tým a už bychom nepracovali tak dobře. Zásadně také nesouhlasíme s novým vedením,“ řekla bývalá zaměstnankyně Biotopu Sára Oklešťková.

Bývalého ředitele měla podpořit i petice proti odvolání, kterou sepsali zaměstnanci i lidé z městské části. Na ní je v současnosti téměř dvě stě podpisů. „Určitě se ale nevrátím. Jsem z jednání radnice znechucený,“ zmínil Krčál.

Jedním z těch, kteří byli proti odvolání ředitele, byl i starosta Daniel Kypr. „Připadá mi nesmyslné odvolat ředitele před začátkem sezony. Většina to ale odsouhlasila,“ sdělil.

Koupaliště bylo letos otevřené jen jeden den. Poté jej dočasné vedení uzavřelo. „Například jsme opravovali čerpadla a dopouštěli vodu. Vše by ale mělo být připravené na spuštění v pátek, nejpozději snad v sobotu,“ předestřel Rotrekl.