Pražští hygienici monitorují spolu s vodní nádrží Hostivař ještě biotopy Lhotka a Radotín, rybník v Motole a přírodní koupaliště Šeberák a Džbán i betonovou nádrž v Šáreckém údolí. 

„Na přírodním koupališti Hostivař je aktuálně hodnocení kvality vody na ukazateli 'jakost vody' 2 – zhoršené smyslově postižitelné vlastnosti vody, a to z důvodu snížené průhlednosti,“ informuje Hygienická stanice hlavního města Prahy na webu na základě červnového odběru vzorků. Po koupání se proto doporučje osprchovat pitnou vodou.

Hostivařská přehrada měla každopádně při posledním měření v polovině června oproti předchozím dvěma termínům lepší výsledek. Kvalita vody se zlepšila rovněž na Džbáně, kde byla ještě 1. června voda rovněž zakalená.

Na základě rozhodnutí ministerstva zdravotnictví se od konce minulého měsíce zrušila veškerá omezení na koupalištích i v bazénech a dalších plaveckých areálech, která byla zavedena v souvilosti s epidemiologickou situací ohledně nemoci covid-19. Už tedy není omezit kapacitu, dodržovat rozestupy nebo mít roušku. 

Pražský magistrát proto na začátku července informoval, že návštěvnost plaveckého stadionu na Strahově i aquacentra Šutka, které jsou v majetku hlavního města, se blížila v červnu loňským číslům. Pokles obě místa zaznamenala hlavně v květnu kvůli tomu, že koronavirus připravil žáky a studenty o pravidelné plavecké kurzy.

Na Strahově bušili na dveře

„Kvůli omezení výuky klesla návštěvnost našich bazénů o 250 až 400 dětí denně. Třeba klasických kurzů pro dospělé se to však téměř nedotklo. Na Strahově, což je domovský bazén české plavecké a paraplavecké reprezentace, nám v podstatě bušili na dveře,“ dodal správce bazénu Jan Mareš.

Plavecký stadion Podolí (vlastníkem je Česká unie sportu – ČUS) oslavil 24. června už půl století provozu, přesto se těší oblibě obyvatel i návštěvníků metropole. Lidé také čím dál častěji hledají v horkých letních dnech trochu osvěžení ve Vltavě. 

Na zrekonstruovaný bazén se mohou těšit ti, kteří rádi navštěvují Petynku v Praze 6. Areál však zahájí sezonu až na přelomu července a srpna. „Práce totiž zpozdila koronavirová pandemie, neboť vana bazénu byla objednaná z Itálie a po uzavření hranic ji nešlo dopravit do Prahy,“ informovala městská část na webu. Podle radnice jsou připravené rovněž nové sprchy a šatny. Opravou prošly i další části koupaliště.