Se zhoršujícími se problémy se obrátili na radní a uplynulý týden i na zastupitele. „To, že přijede manželka s dětmi a nemá, kde zaparkovat, je na denním pořádku. Několikrát jsem kvůli situaci volal i městskou policii, jenže ta když přijede, tak nemá také kde zastavit. Navíc volat policii každý den není řešení,“ posteskl si Martin Hub.

Upozornil na to, že současný stav je opravdu nebezpečný. V úzké ulici stojí auta na chodnících, v zákazech stání i zastavení. „Pokud by k nám museli sanitky nebo hasiči, tak nemají šanci projet. Pokud i projedou, tak ztratí důležité minuty, které mohou rozhodovat o životě člověka či vyhoření bytu,“ pokračoval Hub.

Podobně vidí těžkosti i paní Jiřina. „Abyste dopoledne odjeli od domu, nepřichází v úvahu. Doprava je tady v tu dobu zablokovaná. Navíc schází i ta parkovací místa, kde je nyní ohrazené staveniště,“ svěřila se místní.

Milotičtí hasiči pohostili návštěvníky rekordního koštu drkotin.
Drkotiny útočí, nový košt i rekordní nabídka. Vyhrál Žurovec

Podle Josefa Schmieda se situace vyhrotí, jakmile přijedou zezadu ke kinu nákladní auta. „Problémy s parkováním byly u nás dlouhodobé, ale když přijede ke staveništi auto s betonem, tak se provoz v ulici zastaví na desítky minut. Lidé začínají být netrpěliví, nervózní a kvůli pokusům o vyjetí vznikají problémy a také hádky,“ popsal všední dopoledne Schmied. Přitom generální úprava kina má skončit až v dubnu 2021.

Místní požadují aspoň omezení vjezdu ledem, kteří v Sadové nebydlí. Vedení radnice ale minulý týden představilo jiné řešení. „Vnímáme lokalitu jako velmi neutěšenou, teď je situace ještě zhoršená rekonstrukci kina. Snažíme se alespoň částečně, je zadané zjednosměrnění ulice ve spodní části u parku, aby se mohlo parkovat po obou stranách. Navíc jsme tam omezili placené parkování firem,“ uvedl starosta Libor Střecha s tím, že se prověřují možnosti napojení z Annenské ulice na parkoviště za stávající tržnicí.