Hlavně v souvislosti s třísetmilionovou dotací na jeho opravy. Teď má za sebou město další krok ke splnění limitních termínů. Aby totiž město dotaci opravdu získalo, musí splnit do konce května hlavní podmínku a sice mít připravené stavební povolení alespoň na jednu část areálu. Tento týden radní odsouhlasili výsledky výběrového řízení na projektanty.

„Ceny uchazečů byly velice rozdílné, pohybovaly se od takřka osmi do jednoho a dva miliony korun,“ okomentoval starosta Dalibor Carda. Je sice vybráno z těch nejlevnějších, kteří byli, ale i tak je současné datum pro celé úřední kolečko, které s přípravou projektů souvisí, termínem lidově řečeno šibeničním.

Zatímco minulé zastupitelstvo ohledně souhlasu k získání dotace po určitou dobu váhalo a jen těžko hledalo v některých ohledech shodu, nová politická reprezentace města se ve volbách k pokračování projektu přihlásila. A po volbách také. Je ovšem otázkou, zdali se podaří časovou ztrátu dohnat.
A pak také, nikdo zatím nepřišel s jinou možností řešení.

Například nováček na krumlovské politické scéně, TOP 09 slovy svého předsedy Tomáše Nováka míní, že by si každý měl sám zhodnotit, zdali by rád navštívil uprostřed centra zrekonstruovaný areál, který nám nabídne kulturní a třeba odpočinkové prostředí nebo, aby projekt nabral jiného směru jako je například uzavřený hotelový komplex, pro občana naprosto nepřístupný.

„U takto významných rozhodnutí by se ale také mělo vždy město zabývat otázkou negativního dopadu do budoucna,“ dodává Tomáš Novák, „obdobný příklad bych mohl uvést u vystěhování základních služeb v podobě městského úřadu z centra města na jeho periferii. Tento krok byl jistě ku prospěchu nás občanů zaparkovat si svůj automobil na velkém parkovišti a být obsloužen všemi úředníky v jedné budově. I mě, do určité míry tato varianta vyhovuje, ale jsem přesvědčen, že tento počin byl jedním ze zásadních kroků, které vedou k tomu, že v současné době občané Krumlova i okolních obcí do centra zavítají minimálně.“